DDT „Dethroned Death / Fineness of Brutality”

Wydawca: Redrum666 Records

DDT to zespół, który niekoniecznie musi być znany młodszemu pokoleniu metalheadów, niemniej jednak Ci, którzy dziś mają brzuszek, żonę, dzieci i kredyt we frankach zapewne początkiem lat dziewięćdziesiątych mogli zawiesić na nim ucho.

Kapela pochodziła z Pisza i na jej dyskografię składają się dwie demówki – obie znajdują się na „Dethroned Death / Fineness of Brutality”. Pochodza odpowiednio z 1991 i 1992 roku, szczęśliwie ocalone przed zapomnieniem przez Redrum666 Records. Co my tu mamy? Potwornie wolny i kirewsko ciężki death metal wymieszany z doom’em. Brzmienie, jak się domyślacie, dalekie od dzisiejszych produkcji, jednak i tak możecie być pewni, że DDT przewalcują Was na wszystkie strony. Ich muzyka chwilami jest nawet dość szybka i chaotyczna, jednak w większości ślamazarna, ale i dość motoryczna. Zwłaszcza na drugiej demówce słychać ślady inspiracji Celtic Frost. Ale tak poza tym, to trudno porównać mi DDT do jakiejś knkretnej kapeli, bo goście mieli swój styl po prostu. Słuchając „Dethroned Death / Fineness of Brutality” mam chwilami wrażenie, jakbym oglądał trailer do nadciągającej apokalipsy, gdzie poszczególne sekwencje zapowiadane są grobowym, zasysającym wszystko wokalem Romana. Autentycznie, gość miał zajebiście „głębokie gardło”, że tak się wyrażę, hehe. Dodatkowym smaczkiem jest dorzucenie jednego kawałka z promówki „Dying Gods”, na której kilka partii gitar wyszło spod paluchów Petera Wiwczarka. Ale to tak na marginesie, bo to piszowskie trio robi tu całą robotę.

Zajebiste to wznowienie. Serio, pokazuje, że i w Polsce grało się całkiem oryginalnie również w latach dziewięćdziesiątych, o czym dzisiejsi adepci stali zdają się nie mieć wiele pojęcia. Tym lepiej, że „Dethroned Death / Fineness of Brutality” wznowiono po raz kolejny.

Wznowienie bez oceny, jednak kupcie ten album!

A po angielsku ta recenzja brzmi tak: Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Dethroned Death
2. Epitaph for Eternal law
3. Conversation behind the Grave
4. Invasion of Fifth Season of Year
5. Intro
6. Wrath of the Forgotten Saints
7. Fear of Doom
8. Blasphemies of Unwanted Philosophies
9. Dethroned Emperor (Celtic Frost cover)
10. Outro
Autor

10376 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *