Darkseed „Poison Awaits”

Wydawca: Massacre Records

Po 5 latach przerwy i rozpadzie grupy na scenę muzyczną wraca niemiecki, gotycko-grający Darkseed. Mimo że zespół ma za sobą kilkanaście lat grania to nie sądzę jednak żeby jakoś specjalnie był znany polskim odbiorcom. Gotyk jaki grają chłopaki z Bawarii to połączenie nowszego Crematory, Moonspella, Dethstars i chociażby ostatnio popularnego Dommin.

W 2008 roku przy reaktywacji kapeli, partie wokalne przejął Harald Winkler, wcześniej grający tu na bębnach. Zastąpił on tym samym swojego kolegę, z którym współpracował też przy innym projekcie (Betray My Secrets) Stefana Hertricha. Dzięki temu zabiegowi prócz jednostajnego, zachrypniętego głosu, słychać tu także bardziej czyste partie a nawet próby growlowania, co generalnie urozmaica całość. Ale zmiany w muzyce Darkseed to nie tylko wokal. W porównaniu z chociażby poprzednią płytą, chłopaki ostrożniej używają elektroniki, zmniejszyli jej ilość, obniżając także przy tym brzmienie i dodatkowo nadając ciężkości zabawą rytmami. Modyfikacje te pozytywnie wpłynęły na to co Niemcy prezentują na „Poison Awaits” i na odbiór albumu. Płyta nie jest „rozmemłaną kluchą” i przedstawia inny sposób grania gotyku niż granie w stylu Nightwisha czy Within Temptation. Muza jest ciężka, energetyzująca i melodyjna. Jedynym mankamentem, niezwykle wkurwiającym, jest wcale co prawda nie głupi utwór „Seeds of sorrow”, ale zepsuty przez Haralda brzmiącego momentami jak John Travolta w „Grease”.

I cóż. Mimo paru defektów „Poison Awaits” to całkiem niezły krążek i jeśli ktoś lubi twórczość kapel wymienionych wyżej to i ta płyta może ucieszyć ucho.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Roads
2. Incinerate
3. Poison Awaits
4. Seeds of Sorrow
5. All is Vanity
6. Black Throne
7. A Dual Pact
8. Torn to Shatters
9. No Promise in the Heavens
10. Striving for Fire
11. Timeless Skies
12. King in the Sun
Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *