Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

A-E

Dark Fury „Flooded Lands”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

A cóż to się dzieje? Kolejny niepoprawny politycznie krążek na łamach kejosa! Osoby chorujące na nadciśnienie proszone są o naciśnięcie X w prawym górnym rogu ekranu.

Przez ostatnie trzy lata Dark Fury zdążyło zaatakować paroma splitami. Każdy z nich był na swój sposób ciekawy, jednak to ten z Goatmoon skopał dupsko najbardziej. Rok 2019 przyniósł zaś „Flooded Lands”swoistą kontynuację „This Story Happened Before”. Czy nowy krążek zaskoczy Was czymś nowym? I tak i nie. W dalszym ciągu jest to powolny blackmetalowy buldożer, z którego kurzy siarką i nienawiścią. Jednak powolny to nie żadna ujma. Oj nie! Te powolne wstawki to  kwintesencja Dark Fury, pomimo upływu lat, dalej stanowią one główny gwóźdź albumów. Oczywiście nie zabrakło również i szybszych chwytów utrzymanych w zimniejszych klimatach z odpowiednią dawką piwnicznej surowicy. Jeśli chodzi o teksty, to po okładce możecie dojść do wniosku kogo tu się nie lubi. Dla ciekawskich, w fizycznych wydaniach zamieszono nawet teksty wszystkich piosenek. A co z nowości? Wokal Krzyśka uległ poprawie i stał się jeszcze bardziej złowieszczy, perkusja zaś zaczęła dudnić niczym seria z karabinu. Sam mastering wypadł również bardzo dobrze, w sam raz na vinyl.

Mimo, że wszystkie utwory są utrzymane w podobnej stylistyce, to trzymają równy poziom i nie nużą swoją zawartością. Dark Fury nigdy nie miało zamiaru podążać za nowościami w black metalu i chromoliło wszelkie cukierkowe wstawki.

Fani już dawno zakupili krążek, osoby, których nie boli przekaz, bądź szukają naprawdę dobrego black metalu, powinny sprawdzić ten album. Innych będą piekły kukle. Ashes to ashes. Dust to dust! Moi mili.

Ocena: 7+/10

https://www.youtube.com/watch?v=nYSiv6teI8Y

Tracklista:

1 Prison of Torment and Blood

2 Flooded Lands

3 And When My Time Comes

4 Going With The Flow

5 The Modern World

6 Age of Madness

7 A Day Will Come

8 Will You Withstand My Gaze

Autor

261 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

3 komentarze

3 Comments

 1. Berd

  2 marca 2019 at 21:27

  A kiedy był ostatnio prezentowany niepoprawnie polityczny krążek, Axiom by Infernal War?

 2. szeloszet

  4 marca 2019 at 23:21

  Jestem fanem muzyki DF i po części przekazu, ale ostatnie kilka wydawnictw (od 2017) ma tak chujowe okładki, że poważnie zastanawiam się nad wstąpieniem do Antify.

 3. Moloch

  5 marca 2019 at 15:28

  Ten zespół to jakiś żart.

  https://youtu.be/nYLKekezCxM

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chaosbook

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Wywiady

Sznur kojarzyłem już od jakiegoś czasu, albowiem przewijał się to tu, to tam. Obracali się w tematyce upodlenia, beznadziei i patologii wszelakich, do tego...

A-E

Co za strzał! Nie dość, że dostałam w twarz nagle i niespodziewanie informacją o nowym materiale Cultes des Ghoules, to jeszcze tego samego dnia...

F-J

Wydawca: Inferna Profundus Records Ale nuda. Ocena: – / 10 Tracklist: Side A – Ragnarok 01. The Wolf of Twilight 02. Hour of Ragnarok...

F-J

Wydawca: Osmose Productions Jeśli chodzi o Impaled Nazarene to mieliśmy siedem lat chudych – przynajmniej jeśli chodzi o nowe wydawnictwa. Więc najwyższa pora przełamać...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault