Daren “Słowa”

daren-slowa-mc_10351Wydawca: Putrid Cult Productions

Daren jak dotąd znałem tylko ze splitu z Deadly Frost i nie zostawił dobrych wspomnień. Z obawą więc podszedłem do nowego materiału. A tu w sumie niespodzianka.

Słowa” są materiałem zdecydowanie bardziej urozmaiconym, choć ciągle utrzymanym w black metalowym kanonie. Stylistycznie – wpasowali się w dzisiejszą aurę idealnie. Akurat leci numer „Listopad”, który wprowadza nowinkę w postaci damskiego wokalu. Nawet znajduje się tu fragment, który kojarzy mi się cholernie z dokonaniami Kostrzewskiego pod szyldem Alkatraz. Gdzieniegdzie jakiś melancholijny klawisz się prześliźnie (i bynajmniej nie chodzi tu o rozczulającego się nad sobą strażnika więziennego) co tylko lepiej wpływa na te kompozycje – zwłaszcza jak sobie człowiek przypomni, jak nudne były „Obsesje”. No i brzmienie jakby lepsze, tam mi wszystko bzyczało jak maszynka do golenia. Nie jest jednak tak, że nagle Daren zdetronizował inne kapele w moim prywatnym rankingu, jednak przyznaje, że wyciągnął wnioski może z recenzji poprzedniego materiału. A już taki równo piłujący numer „Wściekłość” jest na przykład bardzo dobry. Zasadniczo, tym razem taśmy sygnowanej przez Daren słucha się dość przyjemnie, choć pewnie nie wszyscy się z tym będą zgadzać, zwłaszcza jeśli ktoś nie przepada za ciągle dość jeszcze jednostajnym black metalem.

Ja jednak odnotowuję postęp kompozycyjny Daren jako coś pozytywnego. Może kolejne materiały jeszcze bardziej przypadną mi do gustu?

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Czeluści  
2. Listopad  
3. Myśli  
4. Obraz opętania  
5. Przybysz  
6. Siódmy  
7. W samotności  
8. Wołam przez sen  
9. Wściekłość  
10. Zimna fala

 

Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *