Czarna Magia „Inwokacja pierwotnej mocy”

czarna magia

Wydawca: The End of Time Records

Zeszło mi się z recenzją tego materiału prawie dwa miesiące. Osłuchałem go sobie za to wiele razy, mimo że – jak się zaraz przekonacie – nie zasługiwał on na tak duże zainteresowanie.

Myślę, że nazwa projektu, tytuł i okładka doskonale oddają jaka to muzyczna zawartość kryje się na srebrnym krążku. Czarna Magia to dwuosobowy hord Panów znanych ze Skald of Morgoth i Serpent Seed. Czyli w zasadzie kapel o wątłym zasięgu lubisiowym. To co zaprezentowali na „Inwokacji Pierwotnej Mocy” będzie miało jeszcze mniejszy taregt. Wcale nie dlatego, że jest to chujowe. Bo nie jest.

Panowie postanowili bowiem zająć się black metalem ocierając się mocno o „raw”. Chociaż – i to akurat poczytuję za plus – daleko im do die hardów gatunku. Jest to materiał, którego da się słuchać, chociaż zdarzają się mielizny na których nasze uszęta grzęzną. Nie jest tego na tyle, żeby w ogóle zrezygnować ze sprawdzenia Czarnej Magii. Dość swobodnie Panowie operują na przemian tempem szybkim i wolnym. Natomiast nie mogło ujść mojej uwadze, że zdecydowanie najlepiej wypada ostatni na płycie walec „Sen Czarownika”. Ciekawym – przynajmniej z recenzenckiego punktu widzenia – aspektem jest to, że hord ten bardzo stabilnie utrzymuje się na cienkiej linii raw black po przekroczeniu której jest kicz, banał i kolorowe jarmarki. Chociaż w niektórych miejscach stopy się im ześlizgują. Czysty wokal w „Inwokacji pierwotnej siły” jest tego najlepszym przykładem. Duży plus za nagranie całości w domu. Nic więcej mądrego czy głupiego na temat tego prostego w sumie materiału napisać nie mogę.

Reasumując. Na pewno „Inwokacja pierwotnej Siły” nie wzbudzi wśród metalowców takiego zainteresowania i szacunku jak nowy singiel Stachursky’ego. Na to bym nie liczył. Aczkolwiek jestem przekonany, że materiał ten znajdzie grono swoich odbiorców. Jak wspominałem niewielkie, ale pewnie wierne.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

01.Przedwieczny chaos 
02.Inwokacja pierwotnej mocy 
03.Sabat 
04.Wola nekromanty 
05.Sen czarownika

Autor

3846 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *