Cursed Carnival “Taste the Fear”

Nie będę owijał w bawełnę i od razu polecę z grubej rury – miło jest obejmować patronat nad takimi płytami. Naprawdę miło.

Cursed Carnival był zespołem w ogóle mi wcześniej nie znanym, trudno było więc mi zrozumieć, co kryje się pod hasłem „freestyle metal”, którym to szafowali panowie na określenie swej muzyki. Po włączeniu „Taste The Fear” zrozumiałem, iż taka przekombinowana szufladka jest całkowicie niepotrzebna, a zastąpić ją może następująca: „zaskakująco dobry thrash metal”. Szczerze, nie spodziewałem się aż tak dobrej płyty. Cursed Carnival gra faktycznie thrash metal, który czerpie z wielu klasycznych źródeł, te zaś są tradycyjnie dość różnorodne. Bo mamy tutaj przede wszystkim Testament z okresu od „Low” wzwyż („Scream of The Fallen Angels” czy „Destany Of The Deceiver”). Mamy tutaj też środkowy, czyli najlepszy okres działalności, takiego zespołu jak Megadeth („Natural Born Liar”). Usłyszymy też inspiracje Metalliką. Ale jak to jest zagrane! Z pomysłem, z polotem. Wyśmienicie pracująca sekcja rytmiczna, świetne solóweczki (między innymi w instrumentalnym „Fuck It!”, ale to jedynie przykład), normalnie naprawdę idzie się rozpłynąć z zachwytu nad tym albumem. Co by tu jeszcze pochwalić? Ano przecież wokal! Kamil ma całkiem oryginalną barwę głosu, do tego potrafi się świetnie wpasować w muzykę, w niektórych momentach podchodzi pod Hetfielda, zwłaszcza gdy śpiewa w bardziej czysty sposób. Ponadto ten materiał jest chwytliwy, wspomniany już numer ósmy jest doskonałym przykładem. Naprawdę, świetny kawał thrash metalu na zakończenie tego roku – kto wie, czy nie jeden z lepszych debiutów w tym gatunku stylistycznym, nie tylko jeśli chodzi o nasz kraj.

Rozłożyło mnie na łopatki to Cursed Carnival. Poniższa ocena nie wynika więc z faktu, iż Chaos Vault patronuje zespołowi (jak nie wierzycie to sprawdźcie recenzję Grimlord), ani też tym bardziej z faktu, że są święta i ludzie teoretycznie powinni być dla siebie mili. O nie. „Taste The Fear” skopało mi po prostu dupę.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Stop the Trafic Lights
2. Thanksgivin’
3. Natural Born Liar
4. Pain from Hidden Scars
5. Clawed Impostors
6. Screams of Fallen Angels
7. Fuck It (Instrumental)
8. Destiny of the Deceiver
9. Cursed Carnival
Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *