Cultes des Ghoules “Spectres over Transylvania”

Wydawca: Under The Sign Of Garazel

Właśnie przesłuchałem po sobie dwa black metalowe majstersztyki. Jeden właśnie opisuję, drugim było „De Mysteriis Dom Sathanas”. I co z tego, zapytacie niechybnie.

W sumie nic. Okładki trochę podobne, biorąc pod uwagę aspekt architektoniczny. Uważny czytelnik jednak zauważy, iż zwrot „majstersztyk” użyłem odnośnie obu tych płyt. Nie chcę przez to powiedzieć bynajmniej, że „Spectres Over Transylvania” wniesie do gatunku tyle, ile wniosła tamta płyta. Pomimo tego, słuchając najnowszego jak dotąd wydawnictwa Cultes des Ghoules czuję taką samą niesamowicie obłąkaną aurę. Jeden długi numer. Ale jak oni to zagrali, kurwa! Ten materiał jest nawiedzony, jest przepełniony Waszymi najgłębszymi, skrytymi lękami, które ujawniają się dopiero wtedy, gdy jesteście sami. Boicie się ich podobnie jak baliście się różnokształtnych cieni w Waszym pokoju, gdy byliście mali. Dziwne odgłosy, śmiechy, blada twarz za oknem, chora, szalona atmosfera całości. Chłodny powiew cmentarnego powietrza i kroki słyszalne zaraz za Wami w ciemnej alejce wśród rodzinnych grobowców. Że co, że mało o muzyce? Naprawdę nie słyszeliście nigdy o Cultes des Ghoules? Wstyd. Wydawało mi się, że te kapele w Polsce zna każdy.

Nic nie poradzę na to, że kolejny raz zmuszony jestem dać bardzo wysoką notę. Ale tak po prawdzie, słuchając Cultes des Ghoules, nie widzę innej opcji.

Ocena: 9/10

Tracklist:

01. Spectres over Transylvania

Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

3 komentarze

  • Dzięki uprzejmości wujka google zapoznałem się z tym materiałem, i szczerze nie widzę w nim nic ciekawego. Jak dla mnie to bardzo nie udolna próba podrobienia zacnego Gnaw their tongues.

  • Dzięki uprzejmości wujka google zapoznałem się z materiałami Gnaw Their Tongues, i szczerze nie widzę w nim nic ciekawego. Jak dla mnie to bardzo nie udolna próba podrobienia zacnego Cultes des Ghoules. Nie mniej ni więcej…

  • a co to kurwa jest gnaw their tongues?? ja pierdole, koleś powieś się lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *