Cryptworm / Archaic Tomb “Persecution Paraphrenalia / Putrefactive Regurgitation”

 

Wydawca: Blood Harvest Records

Wpaść na fajny split i go nie docenić to zbrodnia. Szczególnie, że kolaborację Archaic Tomb oraz Cryptworm traktuję jako zapowiedz czegoś naprawdę solidnego.

Każdy z zespołów prezentuje na tym wydawnictwie tylko jeden numer. Esej tu nie powstanie, ale lecimy. Zacznę od Archaic Tomb i „Persecution Paraphrenalia”. Jest gęsto, jest ciężko, jest soczyście i jest gruz. Wolny death metal, którego mamy dość sporo, ale moje pytanie jest następujące: czy wystarczająco dużo? Ja lubię ten styl i tę gałąź ewolucji śmierć metalu, więc dla mnie, kolejny zespół grający w ten deseń, to dobra wiadomość. Warto czekać na pełniaka od tych Portugalczyków. Drugą stronę placka zajmuje Cryptworm. Chłopaki pochodzą z UK i postanowili zaprezentować na tym dzielonym krążku numer o nazwie „Putrefactive Regurgitation”. Ich styl to death/grind chyba jednak z przesunięciem środka ciężkości w kierunku grindu. Buja ten numer tak, jak najlepsze grindowe „przeboje”, a i wokal jest w odpowiedniej manierze, aby to podkreślić. Choć dla mnie najlepiej ten numer brzmi, gdy całość nieco przyspiesza. I to by było w zasadzie tyle. Traktuje to wydawnictwo w charakterze prezentacji. Czegoś, co nam ma przedstawić oba zespoły i zachęcić do patrzenia w przyszłość.

A przyszłość ta wygląda w ten sposób, że jeśli tylko Archaic Tomb czy Cryptworm postanowią wypuścić długogrające krążki, postaram się Was o tym niezwłocznie powiadomić.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

Side A
1. Archaic Tomb – Persecution Paraphrenalia
Side B
2. Cryptworm – Putrefactive Regurgitation
Autor

901 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *