Crushing Blow „Cease Fire”

Wydawca: Inferno Records

Nawet u takiego twardego metalowca jak ja, co to po śniegu biega bez swoich ciżemek czasem pojawia się  ochota na coś muzycznie lżejszego, acz pozostającego w ogólnie pojmowanej muzyce ciężkiej. Takiego co to zna pojęcie melodii, ale jednocześnie ma jaja. I dzisiejszy bohater spełnia oba te warunki.

Crushing Blow to francuski zespół, który hołduje starej,  klasycznej szkole Heavy metalu. Fakt, zdradzają pewne ciągoty w stronę  power, ale na szczęście zdarzyło się im to na tym krążku, tylko w dwóch kawałkach. Płyta ta równie dobrze mogła by się ukazać d w 1989 roku, kiedy to Iron Maiden wydało swoich siedmiu synów, a pewna miła Niemka w której kochali się metalowcy i glamowcy , zaprezentowała właśnie światu debiut sygnowany swoim imieniem. I nie bez przyczyny wymieniłem właśnie te dwie płyty, bo  Crushing Blow jasno pokazuje, kogo w świecie heavy metalu ceni najbardziej. Nacisk położył bym szczególnie na Doro, co najmniej z dwóch powodów. Muzycznie brzmi to bardzo pod to co prezentowała Niemka, a  po drugie wokalistka. Powiedzmy sobie jasno, nie da się podrobić zarówno barwy, jak i specyficznego śpiewania po angielsku proponowanego przez Doro, ale Valčne  ma naprawdę świetny wokal.  No i ma tę rozpierdalającą chrypę. Na szczęście nie kopiuje ona bezmyślnie panią Pesch, ale tego ulotnego ducha jej głosu słychać na „Cease Fire”. Mówiąc prościej: kawał babskiego głosu. I ja to kupuje. Bo jak można czegoś takiego nie lubić. Tu wszystko jest,  tak jak u wielkich takiego grania. Łącznie z balladą, na szczęście nie przesłodzoną.

Aż dziw, że zespół istnieje od 1997 roku i wydał dopiero drugą płytę. Mam jednak nadzieję, że Inferno Records wypromuje Crushing Blow, bo band jest tego warty. Jak macie ojro, lubicie klasyczny heavy, kupujcie w ciemno.


Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Intro

02. The Wizard’s Tale

03. Redemption

04. Shadow

05. Dreams

06. Cease Fire
07. Rise Your Soul
08. Tears of Heart
9. Memories

10. My Venom

11. The Prophecies
Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *