Crushing Axes „Black Book”

I kolejna propozycja od płodnego Brazylijczyka – sprawdźmy więc, czy i co się zmieniło w muzyce Crushing Axes.

Poprzedni krążek zespołu, jaki recenzowałem, nosił tytuł „Legends”. Potem coś tam jeszcze wyszło, a teraz o ile wiem to właśnie „Black Book” jest najnowszym wydawnictwem tego jednoosobowego zespołu. Szczerze mówiąc, to z jednej strony ta muzyka trochę się zmieniła, z drugiej zaś – nie do końca. Stylistyka jest ta sama, czyli sporo topornego doom metalu, wymieszanego z różnorakimi wpływami, od death, przez black po heavy metal i odrobinę epiki. Całość jest rytmiczna i niestety ma się wrażenie, że spora część płyty zagrana jest na jedno kopyto. Ponadto chwilami kompozycje brzmią dla mnie jak przypadkowy zlepek pomysłów – w takim „Farawell” na przykład mamy całkiem niezłą melodię, ciekawe riffowanie, które ni z gruszki ni z pietruszki zostaje przerwane świdrującą solówką w tle której pobrzmiewa automat perkusyjny. Czyli nie wiele się zmieniło od mojego ostatniego randez vous z muzyką Crushing Axes. Ten koleś wciąż ma niezłe pomysły, jednak nie do końca umie je połączyć w spójną całość, przez co po prostu jego muzyka nie do końca mi wchodzi. Plusem jest natomiast to, że poprawę słychać w kwestii brzmienia.

Z powyższego widać, że u Crushing Axes raczej po staremu. Ja po odbębnieniu tej recenzji do „Black Book” wracał na pewno nie będę.

Ocena: 5/10

Tracklist:

01. Skull Crusher

02. Barbaric Ways

03. Castle Of Bones

04. Burning Man

05. Last Man Standing

06. Farewell

07. A Good Day For Killing

08. Night of Sorrow

09. Scream

10. Evil Out Of The Cage

11. Holyground

12. Finale

Autor

11604 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *