Critical Extravasation „Morbid Existence”

Wydawca: Redefining Darkness Records

Jest to całkowicie debiutancki materiał Critical Extravasation, więc nie musicie się męczyć przeszukiwaniem podziurawionej alkoholem pamięci, czy aby już coś od nich słyszeliście. Ale fakt – nie brzmi to jak debiut.

Rosjanie zawarli na nim trzy utwory obracające się w death/thrash metalowych klimatach. „Morbid Extinction” w mojej opinii brzmi bardzo dojrzale, co jest sporą niespodzianką zważając na fakt, że członkowie zespołu mają od siedemnastu do dwudziestu dwóch lat. Wszystko naprawdę przemyślane, a dodatkowo kopie po dupie całkiem przyjemnie pomimo, że sporo tutaj kombinowania. Cała EPka trwa niespełna dwadzieścia minut, ale gwarantuję Wam, że nawet nie wiecie, kiedy to przelatuje. Mało tego – macie ochotę wcisnąć ponownie PLAY. Za plus biorę też to, że moskwianie nie focusują się tylko na jednym zespole i drą z niego ile wlezie. Słyszymy tutaj wpływy późniejszego Death, Morgoth (zresztą cover z czapy się nie wziął), Protector, Malevolent Creation i im podobnych bandów. Każdego po trochu, żadnej przesady. Mnie podoba się takie podejście do tematu, więc szczerze chłopakom kibicuję.

Jeśli gdzieś traficie na ich nagrania to polecam sprawdzić – jest duża szansa, że przypadnie to Wam do gustu, tak jak i mnie.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Primal Rage/Sick Minds
2. Dismembered
3. Body Count (Morgoth cover)
4. Mental Prison
Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *