Crepitation / Fetor „Onset of Horrendosity”

Wydawca Deformeathing Productions

Nie tak dawno zrecenzowałem koncertówkę Fetor, a tu już chłopaki pchają się z nowym wydawnictwem, dzielonym z nieznanym mi dotychczas Crepitation z Wielkiej Brytanii. Klęska urodzaju?

Nie do końca, bo lubię Fetor. Jedna z tych kapel, co nie kaleczą swojego brutal death metalu tnąc go na krótkie kawałeczki, wrzucając gówniane sample i tak dalej. Ale w sumie to trochę mnie Fetor zaskoczył – na splicie dostajemy ten sam numer dwa razy, tylko że raz w wersji live. No niby fajnie, ale to już bym wolał dwa nowe numery, albo obydwa z koncertu. Co prawda „Killing Her Softly” to niezły, bujający numer, ale mimo wszystko… Druga kapela na splicie to Crepitation i jak już wspomniałem, to mój pierwszy kontakt z tymi świrami. W ich przypadku mamy taki brutal slam death metal, ale z humorkiem. W uszka rzuca się od razu wokal, a w zasadzie dwa wokale – ma kobita oba określiła mianem rzygających, ale widać mało przy niej słucham brutal death metalu, bo wprawne ucho wychwyci jeszcze prosiakowanie, wrzaski, gutturalne bełkoty, no i bekanie. Zasadniczo tutaj też jest bujane pierdolnięcie. Ale tak jak w przypadku Fetor ta muzyka raczej nie poruszy nikogo innego poza maniakiem slam brutal death metalu. I – niestety – szybko mi się nudzi, pomimo tej całej brutalności.

Przyznam, że w moim przypadku po kilku przesłuchaniach nie mam ochoty wracać częściej do tego albumu niż raz na kilka dni. Niby fajne, ale w tym przypadku brutalność to nie wszystko i jakoś czegoś mi brakuje.

Ocena 6/10

Tracklist:

1. Fetor – Killing Her Softly
2. Fetor – Killing Her Softly (live in Chorzów 2018)
3. Crepitation – Archaeological Clacker Valve Array \
4. Crepitation – Perpetrators of Pre-Pubescent Porta-Potty Poo Pipe Punishment \
5. Crepitation – Antiques Chodeshow
Autor

11613 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *