Craft „White Noise and Black Metal”

Wydawca: Season of Mist Records

Niezmiernie byłem ciekawy, co tam Craft stworzy na najnowszej płycie. Pierwsze trzy płyty uwielbiam. „Void” też się zachwycam. A co z „White Noise and Black Metal”?

Zaczniemy od tego, że znowu Bielak robi okładkę. To dobrze, bo gość maluje fajne tematy, ale już tego stylu to się człowiek trochę naoglądał… Ale wiadomo, nie okładka zdobi… I tak dalej. Płyta jest bardzo gitarowa. Całość nastawiona jest na riffy, gitarowe patenty i brzmienie. Brzmienie czyste jak kryształ, bez ani grama brudu. Generalnie brzmienie tej płyty, to coś, co rzuca się na uszy od pierwszych sekund. Z jednaj strony pięknie to brzmienie eksponuje naprawdę genialne riffy, a z drugiej strony: przecież to jest kurwa black metal! To nie powinno tak brzmieć. Gdzie gruz, piwnica, krypta, katakumby czy co tam jeszcze komuś do głowy przychodzi. No nie ma. Choć można się było tego spodziewać… Jeśli popatrzymy na „Void” z tej perspektywy, to wydaje się ona pewnym pomostem między wcześniejszymi dziełami, a „White Noise and Black Metal”. Nawet nieśmiało wysunę tu teorię, że między „Fuck the Universe” a „Void” jest większa przepaść, niż między „Void” a „White Noise and Black Metal”. Nie zmienia to faktu, że nowe dzieło bardzo mi się podoba. Mimo że nie brzmi ono tak, jak black metal brzmieć powinien, to czerpie wiele satysfakcji z odsłuchu tej płyty. Ciekawym doświadczeniem jest zagłębiać się w tę muzykę i czerpać z niej ile się tylko da. A smaczków, patentów i ciekawych rozwiązań tu nie brakuje. Dlatego polecam zapoznać się z „White Noise and Black Metal”.

I nie słuchajcie pierdolenia, że brzmi to jak Satyricon, bo to nie ma nic wspólnego z prawdą. Craft ma swój własny styl, który tym razem postanowili wyeksponować krystalicznym brzmieniem. Ja jestem w stanie to zaakceptować. Choć mam nadzieje, że nie będzie to jakiś globalny trend.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. The Cosmic Sphere Falls
2. Again
3. Undone
4. Tragedy of Pointless Games
5. Darkness Falls
6. Crimson
7. YHVH’s Shadow
8. White Noise
Autor

815 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *