Convent Guilt „Guns for Hire”

Convent Guilt  Guns for HireWydawca: Shadow Kingdom Records

Czekałem na debiutancki krążek tego zespołu, bo demo mieli całkiem przyjemne dla ucha, jeśli ktoś lubi klasyczny, surowy heavy metal. No i nareszcie przyszło promo „Guns For Hire”.

I wiecie co? Demo lepsze. Jakoś bardziej przemawiała do mnie surowość „Convent Guilt”, bo wydaje mi się, że na nowym zespół trochę wygładził szorstkości i oczyścił z brudu. Oczywiście Convent Guilt nie brzmi jak Hammerfall, ale różnicę słychać. A może to przez to, że demówki słucham z taśmy, co ma swój niezaprzeczalny urok. W każdym razie – na debiucie Convent Guilt zawarło osiem heavy metalowych numerów, których słucha się przyjemnie, ale bez szczególnych ekscytacji niestety. Zespół wciąż wzoruje się przede wszystkim na bardzo wczesnym Iron Maiden i innych zespołach Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu. Trochę wpływów Bathory można odnaleźć w takim „They Took Her Away” (ze środkowego okresu), ale nie za wiele. W sumie – czysty surowy heavy metal. Tylko jakoś nie słucha mi się tego już tak dobrze, jak demówki. Jednak urokiem Convent Guilt była właśnie ta szorstkość, której teraz jednak mi brak. Szkoda, zwłaszcza że członkowie tej kapeli łupią w takim Trench Hell czy Shackless, powinni więc wiedzieć, że diabeł tkwi w surowiźnie.

Mimo wszystko nie jest źle i pewnie raz na jakiś czas powrócę do „Guns For Hire”. Lepsze to niż Sabaton, haha!

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Angels in Black Leather  
2. Don’t Close Your Eyes  
3. Perverse Altar    
4. They Took Her Away    
5. Helldriver    
6. Desert Brat    
7. Convicts at Arms    
8. Stockade

 

Autor

11984 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *