Concilium „The Oblivion of Time in the Dim Light”

Wydawca: Putrid Cult

W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem logo Concilium to pomyślałem, że będę miał do czynienia z jakimś rozpaćkanym na miękko death metalem. Grubo się jednak myliłem i bardzo dobrze!

Wspomniane Concilium to całkowicie nowy byt na Portugalskiej scenie metalowej. Plotki głoszą, że wymiot ten zasilają muzycy Necrobode oraz Summon. I co zmajstrowali Ci Panowie? A no dość długą, bo aż czterdziestominutową EPkę zatytułowaną “The Oblivion Of Time In The Dim Light”. I jest to 40 minut bezdennej otchłani prawdziwego panta rhei, które pożera nas coraz głębiej i głębiej… Niby mamy tutaj do czynienia z black metalem jednak jest on tutaj na tyle zmienny I nietrwały, że w pewnych momentach po prostu ginie. Nie znajdziecie tutaj rozbudowanych gitarowych partii, gniotącej kulasy perkusji czy wycia wniebogłosy tylko pustkę.I ta pustka może być dla wielu uzależniająca. Jednak znajdą się na pewno osoby, który znużą się tą monotonią i brakiem jakiegoś pazura (rockowego), który mógłby nadać jakiegoś przyspieszenia.

Jest to naprawdę twór intrygujący, nieprzeznaczony dla każdego, ale iście satysfakcjonujący. Najlepiej raczyć się nim w pochmurne I smętne dni. A gdy już przepadniecie, czekajcie na nowe.

Ocena: 7/10


Tracklista:

1., Glimpse of Passing

2., Catacomb Churches

3., Ancient Below Cemeteries

4., Passageways for Burial

Autor

205 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *