Collision „We Are Dust in the Centre of Existence”

Collision  We Are Dust in the Centre of ExistenceWydawca: Szron Productions

Tak się złożyło, że reckę zacząłem pisać dzień po 13 grudnia. Wiadomo, że ta data kojarzyć się może z dwiema rzeczami. Jednym z Wojtkiem, innym z Chuckiem.

Dlaczego taki wstęp? Bo muzykom Collision kojarzy się zapewne z tym drugim. „We Are Dust In The Centre Of Existence” (swoją drogą, wypuścić płytę z błędem w tytule na okładce… Ostatni przypadek jaki znam to chyba był Kat, hehe) to jeden wielki hołd dla twórczości Death i trzeba być głuchym, by tego nie słyszeć. Utwory idealnie kopiują styl Chucka, a jak mi ktoś napisze, że Collision nikogo nie kopiuje, to go śmiechem zabiję. Ale nie przeszkadza mi to, fajnie się słucha debiutu Świdniczan – jak ma się inaczej słuchać, skoro lubię Death? Oczywiście mówimy tu nie o oldschoolowym Death z trzech pierwszych krążków, a raczej o ostatnich wcieleniach tego zespołu – przestrzenne, mocno progresywne kompozycje, ale jednak potrafią przyłoić. Z papuci to mnie nie wyrywa, ani nie oblewam się herbatką z wrażenia, ale doceniam kunszt Collision, bo ładnie panowie jadą pod oczywistą kapelę. Inna sprawa, że nie wiem, na ile przyjemności starczy mi obcowanie z tym dźwiękami i czy nie przesiądę się wkrótce po prostu na „Human” czy „Individual Thought Patterns”, ale w razie czego, gdyby tych krążków nie było pod ręką – „We Are Dust In The Centre Of Existence” zawsze może się przydać.

Dobra pozycja, całkowicie odtwórcza, ale to nic. Zainteresować się tym zespołem nie zaszkodzi.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Blessed Is the Thought    
2. Parasite of Progress    
3. Created to Recall    
4. Inmprison    
5. Collision    
6. Loss of Faith    
7. Death as a Man    
8. Congenital Selfishness    
9. We Are Dust in the Centre of Existence

 

 

Autor

11962 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *