Cokegoat “Vessel”

Cokegoat VesselCokegoat byli całkowicie nieznani, aż do czerwca zeszłego roku, kiedy to wydali na świat swój pierwszy materiał – „Vessel”. Jakoś leżał u mnie i raz na jakiś czas powracałem doń, jednak za recenzję wziąłem się dopiero dziś.

Zespół pochodzący z Chicago para się umialniem czasu słuchaczom za pomocą stoner/doom metalowego grania z odrobiną sludge’u. Kilku czytelników Chaos Vault kręcą takie mieszanki, więc choćby dla nich można napisać parę słów na temat „Vessel”. Osiem kawałków z debiutu Amerykanów to rzeczywiście powolna w większości, czasem rozbujana – czuć oczywiście wpływy klasyków podstawowych (Black Sabbath Pentagram), jak i ich genialnych epigonów (Electric Wizard, Saturnalia Temple), ponadto jak każda kapela z tego nurtu, tak i Cokegoat naznaczeni są elementami psychodelii, rytualności. Wokalista zdradza inspiracje bardziej core’owo – sludge’owym graniem, bo chwilami dość denerwująco się wydziera do mikrofonu. Ale idzie to znieść. Zwłaszcza, gdy prym wieść zaczyna ciężar, wówczas kapela skupia się na instrumentalnej części – wtedy jest naprawdę dobrze, jak w takim dwuczęściowym kawałku „End of your Life”. Może Cokegaot nie wyrywa mi zębów swoją muzyką, mimo to kaszany nie odstawiają i można ich spokojnie kilka razy posłuchać – zwłaszcza, jeśli lubi się takie dźwięki, jakie proponują nam na „Vessel”.

Mam nadzieję, że powyższa recenzja jakoś tam Wam naświetliła temat Cokegoat. Do Was należy wybór. Na moje ucho – jest w porządku.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Fear the Followers  
2. Buried in the City  
3. Dogs  
4. End of Your Life, Pt. 1  
5. End of Your Life, Pt. 2  
6. Fly by Night, Pt. 2  
7. Fly by Daylight  
8. Glorious Dead

 

Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *