Code „Mut”

Code MutWydawca: Agonia Records

Ślęczę nad nowym Code już od paru dni i dalej mam mętlik w głównie. Co do „Mut” miałem duże oczekiwania, bo poprzednie ich wydawnictwa bardzo lubię. Szczególnie jestem fanem „Augur Nox”, która często u mnie się przewija. Co do nowej płyty to miałem spore wątpliwości na długo przed tym jak usłyszałem pierwsze dźwięki „Mut”.

Problem z tym wydawnictwem mam taki, że goście postanowili postawić na granie post rocka, a zgubili gdzieś ten ułamek black metalu, na którym tak dobrze udawało im się budować swoją muzykę. Wtedy miało to pazur i pierdolnięcie a teraz trochę się im ta muzyką zrobiła jakaś rozlazła i płaczliwa. Nie mam przekonania do „Mut”. Zdecydowanie wolałem ich w poprzedniej odsłonie. Choć są tu jakieś „mocniejsze” pomysły. Najlepszym przykładem niech będzie „Affliction”, na którym przebija się bardziej niepokojący klimat. Są to jednak tak krótkie momenty, że w zasadzie nie ma o czym się rozpisywać. Głownie słyszalna jest Anathema w swojej najbardziej smętnej formie hehe. Ale, żeby już tak nie narzekać to napiszę, że muzyka mimo wszystko ma swój klimat. Wolno sobie płynie, nadaje się znakomicie do czytania książki, bo nie przeszkadza. A czy nudzi? Nie powiem, żeby to było jakoś wybitnie fascynujące granie, ale zasnąć przy słuchaniu mi się na szczęście nie zdarzyło. Niestety, numery znajdujące się na „Mut” zlewają mi się w jeden, ciężko cokolwiek zapamiętać nawet po wielokrotnym przesłuchaniu płyty. Ale nie ma tego złego. Jeśli wasza dziewczyna (lub chłopak) nie gustują w mocniejszej muzyce możecie wspólnie posłuchać nowego Code np. przy romantycznej kolacji ze świecami albo podczas wspólnej kąpieli w jacuzzi.

Dla mnie ten materiał to jednak rozczarowanie. Nie pasuje mi to granie i nie jest to to, co lubię najbardziej. Niech o moim podejściu do zmian w Code najlepiej świadczy fakt, że podczas pisania tej recenzji zamiast słuchać opisywanego wydawnictwa słucham sobie „Augur Nox”, bo to dużo lepsze granie niż to, co serwuje nam teraz Angole.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. On Blinding Larks
2. Undertone
3. Dialogue
4. Affliction
5. Contours
6. Inland Sea
7. Cocoon
8. Numb, an Author
9. The Bloom in the Blast

 

Autor

867 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *