Cidium “Izvrnuta Liturgija”

Cidium Izvrnuta LiturgijaWydawca: Gravplass Propaganda

Okazuje się, że Chorwacja poza pięknymi kobietami ma do zaoferowania czasem coś jeszcze, trzeba tylko sięgnąć do podziemia. Wtedy może się okazać, że tkwi tam i brzydota.

Bo taki Cidium zdecydowanie nie należy do zespołów, które grają ładną muzykę. „Izvrnuta Liturgija” to ich trzecie demo – dla mnie to natomiast pierwszy kontakt z tym hordem, więc nie wiem, czy można mówić w tym przypadku o jakimś postępie. W ogóle, postęp w muzyce, która inspirowana jest zespołami pokroju Beherit, Black Witchery, Archgoat to taki trochę paradoks. Cidium po prostu przykurwia nam prosto w oczy krucyfiksem wraz z każdym kolejnym numerem z tej demówki. Szybkie tempa, w jakich obraca się zespół intensyfikują poczucie wszędobylskiego prymitywizmu, które z kolei będzie poczuciem prawdziwym. Twórca Cidium stawia bowiem na prostotę i dobrze na tym wychodzi. Prostota ta w szczególności dotyczy kompozycji, ale również produkcji, bo „Izvrnuta Liturgija” brzmi surowo. Fajnie też wcisnął sample z mszy, jak widać (a raczej słychać) to gówno wszędzie brzmi tak samo, hehe…

Chorwacki one man band nie wyróżnia się jednak ponad inne zespoły tego sortu, ale i nie zaniża im poziomu. Nagrał niezłe demo, więc chętnie posłucham kolejnych wydawnictw Cidium.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Žrtvovanje Židovskog Boga  
2. Nesveti Malj  
3. Crna Magla  
4. Hail Evil  
5. Krik  
6. Kralj Sluga  
7. Abrahamov Plač  
8. Otvaranje Sedmog Pečata  
9. Bogohulje  
10. Kult  
11. My Hunger  
12. Požuda  
13. Sin Smrada
Autor

12275 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *