Christian Mistress „Possession”

Wydawca: Relapse Records

A ja wiedziałem. Byłem pewien, że tak będzie, ale nie wiedziałem, że tak szybko. Jednak przeczucie miałem. I życie przyznało mi rację – Christian Mistress wybiło się na szerokie wody.

Nie mogło być inaczej po tak dobrym albumie jak „Agony & Opium”. Dlatego ich nowy krążek, „Possession” ukazał się dzięki Relapse Records. Co prawda Christian Mistress jest chyba jednym z lżejszych kapel w katalogu tego labelu, nie zmienia to jednak faktu, że jest to wydawnictwo naprawdę świetne. Ich heavy metal w z zasadzie nie uległ zmianie, wciąż mamy tu świetny klimat, genialną surową produkcję, zaś sama muzyka czerpie mnóstwo z hard rocka lat siedemdziesiątych w swojej mroczniejszej odsłonie, jak i z klasycznego heavy metalu, ale takiego z okultystycznym zabarwieniem. No i głos Christie się nie zmienił, na szczęście! Laska ma naprawdę zajebistą, chropowatą barwę głosu, który jest jednym z najjaśniejszych punktów tej całej, i tak świetnej, płyty. „Possession” po prostu porywa słuchacza, piosenki wpadają w ucho i zostają z nami na długo. Tyle, bo nie wiem, co Wam jeszcze dobrego mogę powiedzieć o tym krążku – dla mnie bardzo smaczny kąsek.

Tego krążka słucha się z przyjemnością, zwłaszcza jeśli jest się fanem metalu przełomu siódmej i ósmej dekady zeszłego stulecia – wówczas nie może być po prostu inaczej, niż tylko zakupić propozycję Christian Mistress.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Over & Over
2. Pentagram and Crucifix
3. Conviction
4. The Way Beyond
5. Possession (Faith cover)
6. Black to Gold
7. There Is Nowhere
8. Haunted Hunted
9. All Abandon

 

Autor

11993 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *