Christ Hate „Christ Hate”

Wydawca: Negativity Records

Nazwa kapeli raczej nie powinna stanowić zagadki kto jest największym wrogiem Christ Hate i dlaczego właśnie Żyd z Nazaretu, hehe. Niniejszy album zapewne ma obrażać tak jego jak i jego wyznawców.

A obraza ta ma mieć miejsce poprzez liryki i muzykę. Black metal konkretnie. I to w konkretnych tempach. Choć nie zawsze, bo zdarza im się zwolnić, by skandować na przykład „I Hate Jesus!”. Jednak zdecydowana większość płyty to szybka nawałnica, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę pracę bębniarza – gość rozwija naprawdę szybkie tempa, zaś gitarnik mu wtóruje, dzięki czemu skojarzenia biegną w stronę szwedzkiej szkoły grania czarnej muzy. Ale zdaje mi się, że i Morbid Angel pobrzmiewa raz tu, a raz tam. Zasadniczo sporo na „Christ Hate” zmian tempa (ale raczej w obrębie – szybkie – bardzo szybkie), bez przesadzania z kombinowaniem przy riffach. Ma być intensywnie i jest intensywnie jak cholera. Jedynym problemem jest czas trwania tego materiału – niemal godzina to dla mnie za dużo jeśli chodzi o styl, w jakim poruszają się Amerykanie. Uważam, że album można byłoby spokojnie okroić o ćwierć, wówczas to mielibyśmy do czynienia z prawdziwą maszyną śmierci. Mam wrażenie, jakby Christ Hate nie za bardzo wiedzieli w którym momencie zakończyć, przez co trochę się to wszystko dłuży.

Niegłupi debiut tych bluźnierców, maniacy czerni mogą pisać na adres Negativity Records. Jeśli jednak black metal „tylko” lubicie, to może oszczędźcie sobie poznawania „Christ Hate”.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Anthem
2. House of Lies
3. Jesus Is…
4. Weak-Minded Imbeciles
5. Forsaken
6. Hypnos Satanas
7. Liar Messiah
8. Abomination
Autor

11970 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *