Christ Agony „Black Blood”

cha black bloodWydawca: Witching Hour Productions

Christ Agony należy do grona tych polskich zespołów, które darzę olbrzymim szacunkiem i naprawdę trudno mi jest wskazać słabą pozycję w ich dyskografii. Przyznam, że nic się nie zmieniło w tym temacie po wydaniu „Black Blood”, trzyutworowej EPki.

Co prawda po czteroletniej przerwie liczyłem na coś więcej, ale z drugiej strony – Czarna Krew smakuje i tak wybornie. Od pierwszej do ostatniej sekundy słychać, że ten materiał został spłodzony przez Cezara, bo stylu Christ Agony nie sposób pomylić z żadnym innym zespołem. „Black Blood” trwa niewiele, piętnaście minut, ale przez ten kwadrans dostajemy black metal pierwszej wody. Wściekły, ale wpadający w ucho. W większości szybkie, mocne riffy są wspomagane przez schowane na drugim, a nawet trzecim planie akustyczne uderzenia. Wszystko gęsto okraszone diabelskim pierwiastkiem. Najidealniej wpisuje się w stylistykę zespołu „Kingdom ov Abyss”, z bardzo charakterystycznym riffowaniem, akustycznymi gitarami i oszalałym wokalem Cezara. Doskonałość, spokojnie mógłby znaleźć się na przykład na takim „Moonlight”. I aż szkoda, że to rzeczywiście tylko trzy numery, które jednak z wielkim powodzeniem można odtwarzać wielokrotnie pod rząd, co niniejszym czynię już od jakiegoś czasu.

Z jednej strony – nic nowego o Christ Agony nie mogę napisać. Z drugiej – bardzo mi ta sytuacja pasuje. Cezar wykuł swój własny, oryginalny styl, który do tego jest bliski memu sercu. Nie widzę potrzeb nic tu zmieniać.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Black Blood Universe    
2. Coronation  
3. Kingdom of Abyss

 

Autor

11970 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *