Chaos Synopsis / Terrordome „Intoxicunts”

chaos-synopsis-terrordome-intoxicunts

 

Wydawca: Defense Records

Akurat jak zabrałem się za recenzję tego materiału, to chłopaki z Terrordome wybrali się na małe tournée po Chińskiej Republice Ludowej… A mogłem uczyć grać się na gitarze, może teraz zamiast w Rzeszowie siedziałbym sobie w Pekinie…?

No nie ważne, odpalajmy kurwa ten kompakt. Jak już kiedyś wspomniałem, kapela z Krakowa to jedna z niewielu kapel, które przetrzymały próbę czasu i z materiału na materiał robią mi coraz lepiej. Kurwa, to co Uappa z kompanami robią to istny crossoverowy huragan – czysty, krakowski wpierdol. Na „Intoxicunts” dostajemy od nich pięć numerów (w tym cover Evildead) i każdy jest strzałem w pysk – szybciej, mocniej, Terrordome. Po nierównej walce z ich częścią splitu wyszedłem pocięty, poobijany, a na koniec jebnął mnie tramwaj. Odzyskawszy szybko przytomność zacząłem odsłuch części należącej do Brazylijczyków z Chaos Synopsis. Mam ich debiut, potem mi zniknęli z pola widzenia, fajno więc, że znów wskoczyli na moją orbitę w doborowym towarzystwie. U nich już jest inaczej – dwa numery oscylują na przecięciu thrash i death metalu (choć taki „Fire of Babylon” zalatuje mi… Behemoth). Ale słychać tutaj też trochę Sepultury, trochę Slayer, trochę Demolition Hammer, trochę Morbid Angel… no, mogę sobie tak wyliczać, a razy na łeb mi lecą. Dostajemy jeszcze cover Metalliki, który przypomina jak dobrą kapelą kiedyś był ten dzisiejszy biznesowy ansambl.

Krótko i treściwie, ale tu nie ma miejsca na dywagacje. Polsko – brazylijski wpierdol ze wszech miar godny polecenia.

Ocena: 9/10 (Terrordome) i 7/10 (Chaos Synopsis)

Tracklist:

. Terrordome – Reflux  
2. Terrordome – Polidicks
3. Terrordome – Nothing Else Fuckers
4. Terrordome – The ‚Hood (Evildead cover)
5. Terrordome – Beerbong Party
6. Chaos Synopsis – Serpent of the Nile
7. Chaos Synopsis – Fire on Babylon
8. Chaos Synopsis – Damage Inc. (Metallica cover)

 

Autor

12128 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *