Chaos Invocation „Reaping Season, Bloodshed Beyond”

Wydawca: World Terror Committee Productions

Niemcami z Chaos Invocation zainteresowałem się niestety dopiero przy okazji najnowszego działa zatytułowanego „Reaping Season, Bloodshed Beyond”. Starocie nadrabiam, zajmijmy się jednak najnowszym bękartem.

Goście z Chaos Invocation uprawiają sztukę zwaną black metalem. W ich przypadku ta definicja nie jest jednak jednoznaczna. Nie ma tu tak dużego stężenia innych gatunków, żeby potrzebny był znak „/” niemniej jednak nie da się nie usłyszeć brzmień znanych z death metalu czy inspiracji doom. Black metal serwowany przez tych panów można by też określić, jako „epicki”. Nie lubię tego słowa, bo gdy go używam to prawdopodobnie większość w Was ma przed oczami te wszystkie kapele, które ubierają się w zbroje i biegają po lasach w jednej ręce trzymając gitarę, a w drugiej plastikowy miecz. Nic bardziej mylnego. Tu ta epickość, czy też podniosłoś, reprezentowana jest przez czyste wokale i niebanalne melodie. Cały czas mam ważnie, że z tego opisu wyłania się obraz chujowej kapeli podobnej do jakiegoś Dimmu Borgir z najbardziej spierdolonego okresu kariery muzycznej. Nic bardzo mylnego. Chaos Invocation leży tak daleko od tej pedaliady, jak to tylko możliwe. Tu mamy idealny balans między melodią, a black metalowym napierdolem. Płyta jest zajebiście ciekawa. Każdy numer może nas zaskoczyć. Nic tu nie jest oczywiste, ani jednowymiarowe. Dlatego tak znakomicie słucha mi się „Reaping Season, Bloodshed Beyond”. Przesłuchań mam już na swoim liczniku kilkadziesiąt i nadal odkrywam jakieś kolejne smaczki.

Jeśli chcecie posłuchać interesującej płyty black metalowej, a niekoniecznie macie ochotę na kolejny klon Darkthrone czy Bathory to najnowsze dzieło Chaos Invocation jest dla was. Wyjątkowy materiał warty dłuższej uwagi.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Where Hearts Shall Not Rest  
2. Calling from Dudail  
3. To Fathom the Bloodmist  
4. MenSkinDrums of Doom  
5. Obsession Is Always the Answer  
6. The Search of Keys and Gates  
7. Blackmoon Prayer  
8. Luciferian Terror Chorale  
9. Chaos Invocation  
10. Bloodshed Beyond  
11. Ajna Assassins Absolute
Autor

859 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *