Chaos Echœs „Transient”

Chaos Echœs TransientWydawca: Nuclear War Now! Productions

Francuzi oprócz tego, że nie lubią wydepilowanych lasek oraz gustują w smakołykach, które u nas spokojnie skaczą po łąkach cechują się też zamiłowaniem do pojebanej muzyki. Ilości kapel, które pochodzą z Francji i tworzą tak zwaną muzykę okołometalową ciężko jest dokładnie zliczyć.

Jednym z takich zespołów jest Chaos Echœs. Za odsłuch ich debiutanckiego krążka zabrałem się już parę tygodniu temu. Nie jest to jednak muzyka lekka i przyjemna, więc wgryzienie się w te dźwięki wymagało ode mnie więcej czasu niż normalnie. Na samym początku muzyka zawarta na „Transient” jakoś mi uciekała. Wciskałem „play”, zabierałem się za jakąś robotę i ani się obejrzałem a tu już koniec. Pewnego wieczoru zasiadłem jednak w fotelu, odbezpieczyłem dobre piwko i rozsmakowałem się w muzyce. Od razu popłynąłem. Wpadłem w te dźwięki jak w studnię. Nijak nie mogłem się z niej wydobyć. Słowem – kluczem powinien być tu trans. Faktycznie muzyka francuzów hipnotyzuje. Choć nie każdy kawałek. Mamy na tej płycie numery, które są jakimś dziwnym zlepkiem dźwięków. Kawałki z numerami IV, V i VI w tytule. Trwają one strasznie długo i powiem szczerze: męczą mnie. Natomiast te numery, którym bliżej do metalowego napierdalania w stylu death/ doom są dla mnie jak panadol dzień po imprezie. Zajebiste „płynące” utworzy, których słucha się doskonale. Gdy wniknąłem w strukturę tej płyty dopiero stało się dla mnie jasne, dlaczego początkowo wyłączałem się przy jej słuchaniu. Te dziwne, hałasujące kawali sprawiają, że traciłem uwagę nad tym, czego słuchałem. Za daleko te „hałasy” odbiegają od mojej definicji muzyki. No i mam dylemat z „Transient”, bo w połowie jest to znakomita muzyka trafiająca w moje gusta. Pozostała cześć to metalowa awangarda, która dla mnie jest już kombinowaniem na siłę.

Myślę jednak, że 7/10 nikogo nie skrzywdzi a w posłuchajcie sobie debiutu Chaos Echœs choćby dla takich numerów jak „Senses of the Nonexistent” czy „Advent of my Genesis”.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Senses of the Nonexistent  
2. Interzone IV: Intoxicating Beauty  
3. Advent of My Genesis  
4. Interzone V: Ignorance Is Bliss  
5. Kyôrakushugi  
6. Interzone VI: Realization  
7. Soul Ruiner

 

Autor

859 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *