Cerekloth „In the Midst of Life We Are in Death”

Wydawca: Hell’s Headbangers Records

Kolejne promo – kolejni debiutanci. Strasznie się uparli żeby atakować moje bębenki, narażać moje zdrowie na szwank oraz powodować chęć napicia się czegoś mocniejszego niż chlorowana woda z kranu.

Trochę może się zapędziłem, bo tym razem nie jest źle hehe. Cerekloth, bo to o nich będzie dzisiejsza krótka rozprawa to piątka Duńczyków, która postanowiła odcisnąć swój ślad na tym łez padole za pomocą debiutanckiego albumu „In the Midst of Life We Are in Death”. Dla ścisłości: nie są to małolaty, które dopiero, co zapracowały na swoją pierwszą gitarę a wyjadacze sceny duńskiej grający w zespołach, o których wiadomo mi równie niewiele, co o Cerekloth. Wiem jedno: grają całkiem ciekawy Death Metal. W końcu są pod szponiastymi skrzydłami Hells Headbangers wiec lipy być nie może i nie ma. Death Metal serwowany przez tych panów jest zamknięty w średnich i wolnych tempach czasem wystrzeliwujący w szybkie partie z kanonadą perkusyjna. Czasem ześlizguje się ta muzyka w stronę Death Doom spod znaku Asphyx, czasem słychać inspiracje Grave czy Incantation. Ogólnie ciekawa mieszanka, której słucha mi się zasadniczo bardzo dobrze. Mierżą mnie tylko czasem przemycane solówki. Uważam, że akurat ten element w takim graniu jest niepotrzebny.

Nie będzie to na pewno najlepsza płyta w tym roku, ale na pewno warto na ten zepsuł zwrócić bliższą uwagę, bo jest ciekawie. Nic tylko słać pieniążki do Hells Headbangers i nie pierdolić mi tu, że nie ma, co do gara włożyć. Strawa duchowa ważniejsza hehehe

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Praeludium + Born of the Void  
2. Within the Hollow Crown  
3. Halo of Syringes  
4. Nest of Disease  
5. Mesmerizing Holy Death  
6. When Outcast Become Kings  
7. The Reapers Instant Is Our Eternity

Autor

844 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *