Cemetery Lust „Orgies of Abomination”

Cemetery Lust Orgies of AbominationWydawca: Hell’s Headbangers Records

Kurwa, wstałem rano i pomyślałem – zrecenzowałby coś. Ale co. Myślę i myślę i myślę. I tak jeszcze kilka sekund pomyślałem i włączyłem Cemetary Lust, które to niedawno przyszło. Niechaj będzie.

Złożona z członków różnych pijackich hord kapela powróciła bowiem niedawno z nową płytą – „Orgies of Abomination”. Zespół określa swoją muzykę jako rape metal (nie mylić mi tu kurwa z rap-metalem!) i coś w tym jest. Thrashowi esteci zostaną bowiem zgwałceni brudem i smołą kryjącą się pod black metalowymi zapożyczeniami, zaś black metalowcy – ewidentnymi nawiązaniami do amerykańskiego thrash metalu. Na „Orgies Of Abomination” na moje ucho przeważa jednak thrash metal, ba – wręcz cross over. Jak to brzmi? Jakby Stormtroopers of Death czy M.O.D, czy Nuclear Assault zachciało nagrać stricte black metalową płytę. Może brzmi niedorzecznie, ale się sprawdza. Wpadająca w ucho muzyka zostaje ukąpana w smole, przez co zyskuje na kolorycie i wytarzana wiecie w czym? Chuja tam, nie w pierzu, za dużo Lucky Luke’a! Wytarzana w pokruszonych krzyżach z nagrobków! To nadaje jej charakterystycznej szorstkości i chrzęści Wam w zębach przez cały czas trwania albumu. To dość rzadkie, że black/thrash metalowa kapela czerpie z dokonań wspomnianych zespołów w większym stopniu niż z bardziej oczywistych nazw jak Destruction, Kreator i tym podobnych. Pomimo tego zauważam u siebie zachowania charakterystyczne dla dobrego krążka – ruchy nogą i głową, symulowanie perkusyjnych przejść oraz najważniejsze – chęć do odpalenia „Orgies Of Abomination” bez przymusu.

Fajne granie to jest i myślę, że znajdzie swoich maniaków. Ja dopiero ten zespół poznałem, więc nie odmówię sobie zagłębienia się w inne ich wydawnictwa, jak tylko się na nie natknę.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Inhumane Indulgence  
2. Mass Grave Orgy  
3. Bloody Whore Bath  
4. Ride the Beast  
5. Malice in the Morgue  
6. Cyborg Sex Machine  
7. Tenement  
8. Devils Grave Disturbance  
9. Intent to Molest  
10. Cum on the Cross  
11. S.T.D. (Sexually Transmitted Death)  
12. Maleific Masturbation
Autor

10281 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *