Celestial Grave „Burial Ground Trance”

Celestial Grave Burial Ground TranceWydawca: Iron Bonehead Productions

Przyznam się, że uwielbiam dostawać promosy z Iron Bonehead Productions, choć jeden mój ex-kolega po nawróceniu na jedynie słuszny format stwierdził kiedyś, że recenzowanie materiałów z mp3 to pozerstwo więc Iron Bonehead Productions to pewnie też pozery, kierowane chęcią zysku.

Pewnie miał rację, wszak taki Celestial Grave to kopalnia złota. Normalnie każdy szesnastolatek po odsłuchaniu „Burial Ground Trance” to powie. A tak na serio – debiutanckie demo Finów jest naprawdę świetne. Kolesie w bardzo udany sposób mieszają tu z sobą wpływy szkoły greckiej, z kontynentalnym black metalem, black metalem z Norwegii w postaci wczesnych nagrań Darkthrone, a w kilku momentach słychać nawet wycieczki pod to co robi Primordial. Wszystko jest połączone naprawdę z głową i z wyczuciem, dając słuchaczowi piętnaście minut doskonałego black metalu. O tym duecie z Finlandii nie znajdziecie dużo informacji, musi Wam więc wystarczyć ta przednia muzyka – a goście potrafią stworzyć odpowiedni klimat – „Burial Ground Trance” brzmi jak nagrana w latach dziewięćdziesiątych. Surowa produkcja, zapiaszczone brzmienie, szorstki wokal, wszystkie te elementy powodują, iż większość zasranych maniaków szczerego black metalu będzie odczuwało przyjemne mrowienie w okolicach krocza podczas obcowania z tym demo. Aha – naprawdę podoba mi się praca perkusisty, koleś ma świetny feeling do tego rodzaju muzyki.

I tym sposobem macie kolejną bardzo dobrą nazwę do zapamiętania na dziś: Celestial Grave. Demo ukazało się na taśmie w limicie 300 kopii, więc może jeszcze zdążycie.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. The Heartbeats Drum
2. The Bearer of Death
3. Burial Ground Trance
Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *