Celebration „Dead Bodies Massacre”

Celebration Dead Bodies Massacre 1Wydawca: Thrashing Madness Productions

Przyznam, że nazwy Celebration to ja chyba nie do końca kojarzyłem zanim nie ukazało się to wznowienie, czy tam kompilacja, jak kto woli. Czyli jak widać – rola tego wydawnictwa została spełniona.

Czyli przypomnienie młodszym jak to drzewiej było. A tym razem powiem Wam, że Thrashing Madness Productions odjebało dwa razy tyle dobrej roboty co zwykle, bo „Dead Bodies Massacre” to wydawnictwo dwupłytowe, zawierające wspomniane demo – i to w dwóch wersjach. A do tego jeszcze demo „Beyond the Grave” – demówka z 1990 roku, kawałki z prób z 1990 oraz 1992 roku, numery live z 1990 roku oraz dwa kawałki nagrane jeszcze pod nazwą Szafot z 1987 roku. Celebration, które działało na początku lat dziewięćdziesiątych zajmowało się, jak większość młodych, gniewnych kapel z tamtego okresu, łupaniem death metalu. Dziś przyrównalibyśmy ich muzykę mniej więcej do Obituary, Celtic Frost, Death – nie odkryję Ameryki jednak tymi skojarzeniami, przecież sporo kapel tak grało wówczas. Celebration nie odstaje od nich poziomem – czyli jest solidnie, z kopem, ale do forpoczty nie należeli. Z drugiej strony, jak czasem chłopaki zajebali riffem to oczy z orbit wychodziły. Bo ich muzyka była przede wszystkim ciężka, jak i w przypadku ich inspiracji. Na pewno też byli jednym z mocniejszych filarów białostockiej sceny, a kto pamięta ten wie, że przecież to miasto charakteryzowało się w chuj dobrymi załogami. Co jeszcze mogę powiedzieć o tym wznowieniu, poza muzyką? Że jak zwykle całokształt wydania pieści oczy – wewnątrz stare fotki, obszerny wywiad, teksty. Czyli tak naprawdę nihil novi w przypadku wydawnictw z tego labelu. Co cieszy, cholernie cieszy.

I standardowo – starzy niech kupią, by odświeżyć wspomnienia, młodzi niech kupią, by sięgnąć po historię. I ci i ci będą zadowoleni.

Tracklist:

Disc 1
1. Sanctuary
2. Beyond the Grave
3. Suicide
4. Mortuary
5. The Force
6. Wisphering in the Darkness
7. Rip Ride (Venom cover)
8. Intro
9. The Butcher
10. Lobotomy
11. The Blooddeathing Desire
12. The Bloody Ritual
13. First Day of the War
14. Dead Bodies Massacre
15. Mutant
16. Cruelty
17. A Scream of Freedom
Disc 2
1. Intro
2. The Butcher
3. Lobotomy
4. The Blooddeathing Desire
5. The Bloody Ritual
6. First Day of the War
7. Dead Bodies Massacre
8. Mutant
9. Cruelty
10. A Scream of Freedom
11. Cruelty (Special Mix)
12. The Blooddeathing Desire
13. Cruelty
14. Lobotomy
15. Suicide
16. Samobójca
17. Odwet
18. Silniejsze od potęgi
Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *