Caveman Cult „Supremacía Primordial”

Wydawca: Larval Productions

Dzisiaj będzie krótko, bo i materiał nie jest jakiś wybitnie długi. Z resztą ostatnio lubię krótkie, konkretne wpierdol strzały, więc Caveman Cult sprawdził się do porannego wypróżnienia idealnie.

Przyznać trzeba, że nazwa zespołu jest wybitnie ciekawa. Skąd się wzięła, można się tylko domyślać. Nie mniej, na tej Florydzie muszą mieć niekiedy w pizdu gorąco, skoro cały czas siedzą po piwnicach, gdzie dniami i nocami napierdalają war death/black metal. To powinno wam powiedzieć o tym materiale już w zasadzie wszystko. No ale, skoro powiedziało się a, trzeba powiedzieć i b(e). “Supremacia Primordial” to niecałe 12 minut i 4 utwory bezkompromisowego łojenia po dupie w imię wojny, zagłady i eksterminacji ludzkości. Wpływów więc znajdziecie tutaj sporo, co dokładnie słychać choćby w “Metal Negro Antihumano” czy otwierającym “Impaled Humanity Ablaze”. Wokale się zgadzają (wściekłe, jak na opętanego przystało), riffy i serie z blastów (a te są przednie, nie ma co) również, więc spokojnie można przyjąć, że jaskiniowce nie koniecznie kopiują riff w riff tych z Kanady. Możecie więc być pewni i spokojni, że Caveman Cult nie jest ślepo zapatrzony w protoplastów i nie bierze jeńców. Tylko stawia ich pod ścianą i wykonuje na nich wyrok. Potem wrzuca do dołu i zasypuje ziemią. Więc praktycznie, muzycznie i tekstowo, wszystko się zgadza. Nie jest to nic odkrywczego. Ot, wpierdol muzyczny jakich wiele na tym padole.

Są zapewne lepsi, ale i są też na pewno o wiele gorsi. Caveman Cult siedzi na szczęście gdzieś bliżej tych lepszych i mnie się to podoba. Co prawda “Supremacia Primordial” przy pierwszym odsłuchu wywołał u mnie tradycyjne “o kurwa!”, to już z kolejnymi odsłuchami stonował mój zachwyt do normalnego poziomu. Dlatego czekam na drugiego pełniaka, wtedy też zobaczymy czy jaskiniowiec jest coś więcej wart.

Ocena: 7/10

Tracklista:
01. Impaled Humanity Ablaze
02. Dogs Of War (Exterminate The Filth)
03. Metal Negro Antihumano
04. Legions Of The Black Vomit

Autor

374 tekstów dla Chaos Vault

M. Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan zarówno śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii... W 33,4% joürnalist a 66,6% drünk bästard...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *