Cauldron Black Ram „Stalagmire”

Cauldron Black Ram StalagmireWydawca: 20 Buck Spin Records

Z najnowszym wydawnictwem Cauldron Black Ram mam niezły zgryz, bo mnóstwo razy zacząłem go słuchać, a do końca dobrnąłem jedynie kilkakrotnie.

To dlatego, że ostatnie CD Australijczyków zatytułowane „Stalagmire” jakoś słabo wieje trupem albo ja po prosty odwarach głowę nie w tę stronę. Nie potrafię jednoznacznie wyjaśnić tego fenomenu. Z jednej strony granie fajne, bo mikstura Death i Black metalu w walcowatym stylu zawsze mnóstwo ok, a z drugiej strony trochę to nijakie. Zdecydowanie brakuje tu tego brudnego pazura oraz charakterystycznego słodkawego zapaszku świeżego truchła. Za przejrzyste i za czytelne. Nie usłyszymy tu żadnej utytłanej w ludzkich ekskrementach nuty. Jest gęsto, jest miejscami nawet i bardzo gęsto, ale za chwile ten klimat rozłazi się po kościach. Razi też skłonność muzyków do przechodzenia w kierunku bardziej wesołych riffów, co nijak mi nie pasuje do całości. Choć przyznam, że występują na tej płycie momenty, które poruszają nieco moje trzewia i sprawiają frajdę. Przykładem może być chyba najkrótszy numer na płycie, czyli „Cavern Fever” z bardzo przyjemnie bujającym riffem albo fajne walcowanie w numerze „From Whence The Old Skull Came” też mi dobrze robi. Na pochwałę zasługuje też wokal: głęboki, odhumanizowany pomruk przypominający rozczarowanego brakiem ludzi w parku ekshibicjonisty uzależnionego od publicznego marszczenia salami. Sumując te plusy i minusy wychodzi mi, że płyta nie jest zła.

Mimo tego, że nie wciąga jak pan Władek małpkę pod sklepem to, gdy skupimy się na tym graniu potrafi ono dostarczyć kilku nieobyczajnych uniesień.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Fork Through Pitch  
2. Maw  
3. Discarded Death  
4. A Litany of Sailors Sins  
5. Bats  
6. Cavern Fever  
7. From Whence the Old Skull Came  
8. The Devil’s Trotters  
9. Speliogenesis
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *