Catapults For Heretics „Generatiokill”

 

Kontakt: tutaj.

Długo zastanawiałem się czy popełnić tą recenzje, bo od razu napiszę, że nie jestem fanem takiego grania i stylistyki, w której obraca się Catapults For Heretics.

Na debiutanckim EP pod tytułem Generatiokill” znajduje się 6 numerów oscylujących w okolicach industrial metalu z domieszką hardcora – czyli ogólnie coś, co młodzież nazywa lub nazywała (nie wiem, nie jestem już młodzieżą) new metal. Obawiam się, że w tym momencie większość czytelników Chaosa przeszła do czytania najnowszych wieści lub jakichś wywiadów, bo raczej wielu wielbicieli takich dźwięków nie ma wśród fanów death, thrash czy black metalu. Też mam taką ochotę, ale z racji faktu, że mam dziś dobry humor napisze, co nieco więcej. Słychać w tych kliku numerach, że chłopaki są zapewne wielbicielami takich tworów jak Static X czy Disturbed i co tam jeszcze gra takie dźwięki… nie wiem, strzelę jak z dupy: Lamb Of God? Zainteresowani pewnie wiedzą lepiej. Ja mogę napisać, że jedynym elementem tego typu muzyki, który mi pasuje jest żywiołowość i energia, która wręcz powinna kipieć z dźwięków wydostających się z głośnika. I tak jest w przypadku Catapults For Heretics. Słychać, że chłopaki lubią takie granie, dobrze czują się w stylistyce, nie mają kompleksów i robią to, co chcą i za to im chwała. Duży plus należy się też za warsztat muzyczny, który jest na naprawdę wysokim poziomie, co słychać np. w solówkach no i w partiach perkusyjnych, które nie dość, że fajnie brzmią (szczególnie stopy) to jeszcze dodają, że tak się wyrażę więcej jaj tej muzyce. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma opcji żeby mnie przekonać do takich dźwięków i takiego rozumienia agresji i złości.

Ocena nie będzie wysoka, bo mi się to EP zwyczajne nie podoba, ale myślę ze na forach dla wielbicieli hardcora i tym podobnych będzie dużo lepiej.

Ocena: 3,5/10

Tracklist:

  1. Generatiokill
  2. Duel
  3. I Live Again
  4. Shithead
  5. Spinlock
  6. Generatiokill, Pt. 2

 

Autor

814 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *