Careless „Coalition”

Któż z nas drodzy bracia w metalu nie lubi czasem posłuchać starego dobrego Hard Rocka? Nawet jak ktoś jest zatwardziałym wyznawcą Black Metalu to czy nie pojawi mu się delikatny uśmiech podczas słuchania, np. Kiss albo czy nie tupnie miarowo nogą przy dźwiękach Rush? Nie wydaje mi się.

Dlatego też nową płytę Careless zatytułowaną „Coalition” mogę z czystym sumieniem polecić każdemu bez względu na to, przy jakim rodzaju metalu wali gruchę w domowym zaciszu. Nie ma co owijać w bawełnę: „Coalition” to bardzo dobra płyta i dla fanów młodszych i dla starszych i dla tych w kwiecie wieku. Careless to już kapela leciwa i na scenie występująca nie od wczoraj więc nie trzeba jej członkom tłumaczyć jak gra się porządnego Hard Rocka przyprawionego delikatnie Heavy Metalem, tak żeby brzmiał zajebiście i wywoływał odpowiednie wrażenia. Niby ta płyta jest w 100% klasyczna ale to tylko pozory, bo pojawiają się na niej dość ciekawe niespodzianki jak np. numer „5ive” – niby klasyczne solo na perkusji ale dodatkowo podkręcone jeszcze całkiem nowoczesnymi elektronicznymi efektami, albo numery „As Time Passes. . .” i „Between The Mayhem” instrumentalne, wyciszone kojarzące się prędzej z jakimś neo folkiem (ten pierwszy) czy jazzową improwizacją (ten drugi) niż ze starym dobrym Hard Rockiem. Na pewno nie należy też zapominać o zajebistym warsztacie muzycznym członków Careless, dzięki których to umiejętnościom przyjemność z obcowania z tą płytą jest jeszcze intensywniejsza.

Słuchanie tej płyty to jak delektowanie się dobrym obiadem: wszystko świeże, ciepłe, pachnące, zajebiście podane i smaczne jak szatan.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

 1. Curtains
 2. Boundaries
 3. D.F.M.
 4. Out Of Control
 5. As Time Passes . . .
 6. Blackened Walls Of Freedom
 7. Against Stupidity
 8. Between The Mayhem
 9. The Gods Themselves
 10. 5ive
 11. Contend In Vein
 12. Song 9
Autor

858 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *