Caras de Hambre „Mundo Nullo”

Wydawca: Rompiendo Bocinas

Swego czasu dostałem paczkę z grindowymi kapelami z Ameryki Łacińskiej. No i tak co jakiś czas ściągam sobie z kupki po płytce i przesłuchuję. Teraz nadeszła kolej na Caras de Hambre. I wiecie co? To nie jest grindcore.

Przede wszystkim, w życiu o nich nie słyszałem, ale może przez to, że nie potrafię wymienić po pierwsze żadnego zespołu z Panamy, a po drugie – grającego brudnego punk/core’a. Zdziwieni? No ja też. Ale wiecie co? Ja przerabiałem podstawy punka w podstawówce – wszystkie Sedesy, Dezertery, Zielone Żabki, Bunkry, Defekty Muzgó i tak dalej. No ale w panamski punk to nie zapłynąłem. A powiem Wam, że nieźle mi się tego słucha – prosta i bezpośrednia muzyka i przede wszystkim brudna. Taki powinien właśnie być – w moim odczuciu – punk. Żadne tam studenckie, pseudointelektualne punkowanie. Po prostu cios butelką w ryj. Na „Mundo Nullo” znajdziemy dokładnie dwadzieścia dziewięć takich kompozycji, pochodzących z przekroju trzydziestu lat – najstarsze datowane są na 1988 rok. Słychać pewną zmianę w tych kawałkach – te starsze są totalnie chamskie i prujące do przodu, w nowszych jest trochę więcej „finezji”. Na przykład wokalista wzoruje się na Biafrze. W ogóle te nosze kawałki właśnie mają w sobie więcej ducha Dead Kennedy’s czy The Addicts, jak też G.B.H. Jednak ogólnie większość tych kawałków to prostota, chamstwo i góralska… eeee… panamska muzyka. Mnie się podoba, bo ogólnie podoba mi się punkowa agresja. Myślę, że zdajecie sobie również sprawę, że jakość tych nagrań pozostawia sporo do życzenia, ale nadmieniłem tak gwoli ścisłości o tym fakcie.

Nie wiem czy kogoś zainteresuje ten zespół i ta kompilacja. Mnie tam się podoba, gdyż często jestem mało wybredny.

Tracklist:

Demo Ⓐ Para Todos 1990
1 Buscando En La Vida Un Modo De Ser
2 Fuerza Pública
3 Poder Subersivo
4 Brutalidad Policiaca
5 Cuando La Violencia Acabe Con Nosotros
6 Ruido 1
7 Anarquía Para Todos
8 Vida Nocturna
9 CxDxH
10 Levántate Y Pelea
En Vivo Clayton Zona Del Canal 1988
11 Es El Momento De Gritar
12 Placer Gubernamental
13 Insoportable
14 Mundo Nulo
15 Recomenzar La Revolución
Primer Tema Grabado En Estudio 1988
16 No Necesito Una Razón
En Vivo En El Crossover Night .1 En 2012
17 El Tarficante
18 El Feo
19 La Balada Del Torturador
20 Figuritas
21 Todos Juntos
Ensayo 1989
22 Placer Gubernamental
23 Insoportable
Ensayo En Casa Del Chombo Cristian 1988
24 Transtorno Estomacal
25 Tranparencia
26 Revolución
En Vivo 2010
27 1969 Skinheads
En Vivo En El Peatonal De San Francisco 1997
28 La Desconectada
29 Niños Locos
Autor

12176 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *