Cancerfaust „Killing Spree”

„Killing Spree” to debiut tego poznańskiego kwintetu, który jakoś nie miał szczęścia do recenzji na naszych łamach. Pierwsze promo się spsuło, drugie chyba przypadkiem skasowało, no ale nareszcie dosięgła Cancerfaust ręka recenzenckiej sprawiedliwości.

Ale chyba na dobre to Cancerfaust wyjdzie, bo ten materiał brzmi całkiem całkiem, kopie dupę jak się patrzy, a jak się nie patrzy to jeszcze bardziej. Po logówce spodziewać by się można inspiracji Entombed, ale jak odpalicię tę EPkę to raczej przeniesie Was na Florydę niż na fiordy (tak, ponoć w Szwecji też są, ale mniej okazałe). Tak czy inaczej – pięć kawałków z „Killing Spree” oscyluje wokół amerykańskiej szkoły grania. Mnie to się głównie kojarzy z Deicide (zwłaszcza jeśli posłuchamy dobrych growli Macieja), Cannibal Corpse, Malevolent Creation i mięsistym, ciężkim brzmieniem tych zespołów – to pierwsze co przychodzi na myśl podczas sesji z tym debiutem. Materiał jest zdecydowanie brutalny (nie przesadzony i popadający w skrajność) i dość homogeniczny (czyli nie usłyszycie tu raczej naleciałości z innych gatunków – to piszę na wypadek, gdyby któryś już chciał sadzić im komentarze na profilu, że pedauy do gazu!). Pewnie niczym nowym Was nie zaskoczy, ale jakoś podskórnie czuję, że nie na tym polega rzecz w przypadku Cancerfaust, by odkrywać przed Wami owe horyzonty i grać muzykę na zasadzie out the box.

Reasumując – jest poprawnie i solidnie. Póki co, ale pewnie będziemy mieli okazję jeszcze się przekonać, co w Poznaniu potrafią.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Art of Murder  
2. Prophecy of Tomorrow  
3. Feed Us  
4. Eradication Is Complete  
5. Bleeding Icon
Autor

11622 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *