Wydawca: Demented Omen of Masochism

Jest na naszej polskiej scenie kilka osób, które nie usiedzą na dupie tylko co i rusz zakładają sobie nowe projekty. Raz lepsze, raz gorsze, ale ruch w interesie jest. Jednym z takich osobników jest Slav, który właśnie wypuścił debiutanckie demo pod nazwą Cadaveric Possession.

Trochę się obawiałem co też to będzie, bo gość nie zawsze trafia w moje gusta, pomimo że teoretycznie trafiać powinien. „Sanctity Collapsed” natomiast o dziwo całkiem nieźle żre… To że całość brzmi obskurnie to rzecz zrozumiała, w przypadku Slava nie może być inaczej. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z black metalem, a raczej z mieszanką w chuj prymitywnego death metalu, doom metalu i black metalu. Wychodzi z tego pierdolona piwnica, gdzie macie w chuj pajęczyn i rozdeptanych trutek na szczury. Obskurne granie gdzieś na styku bardzo wczesnego Mayhem, Necroschisma, Necrovore… Zasadniczo wszystkie co stare i obskurne gdzieś nam się tutaj przebija. Do tego przypadł mi do gustu wokal z nałożonym nań cholernym pogłosem. Zajebiście wypada, szczególnie w obłąkanych, wolnych kompozycjach – bo musicie wiedzieć, że Cadaveric Possession porusza się od szybkich temp („A Desolate Hour”), przez średnio szybkie, ale w chuj rytmiczne, z punkowym sznytem („The Conquest of the Insect”) po całkiem powolne („Sanctity Collapsed”). I w sumie w każdym wypada nieźle.

Demóweczka ukazała się na taśmie, całkiem niedawno więc pewnie jeszcze jest do wyjęcia. Entuzjastów takiego grania zachęcam do sprawdzenia, bo to kilkanaście minut porządnego, podziemnego rzeźbienia.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Intro (Wavering Sanctity)
2. A Desolate Hour
3. The Conquest of the Insect
4. Voices from Beyond the Veil
5. Sanctity Collapsed
6. Outro (Apocalyptic Collapse)
7. The Conquest of the Insect