Cadaveric Fumes “The Forsaken Triptych 2012-2016”

Wydawca: Blood Harvest Records

„The Forsaken Triptych 2012 – 2016” jak możecie się domyślić to kompilacja utworów od tych Francuzów. Może ich kojarzycie, bo jakiś czas teu zostali zrecenzowali na łamach Chaos Vault. I powiem Wam, że strasznie zrobiło mi Blood Harvest Records tym zbiorczym krążkiem.

Człowiek nie ma ani czasu ani kasy śledzić i wykupywać wszystko co się ukaże, więc takie kompilacje nierzadko są zajebistym rozwiązaniem. Tak naprawdę dostajemy tu całą dotychczasową twórczość Cadaveric Fumes, a ta jest naprawdę wyborna. Death metal z takim lekko kosmiczno – okultystycznym sznytem, unurzany w lovercraftowskich oparach. Jest to wszystko mroczne, z nutką niesamowitości, dreszczykiem grozy. Co najlepsze, ten styl nie wyewoluował u nich w żmudnym procesie, oni tak grają od samego początku – cechuje się tym zarówno debiutanckie demo „Macabre Exalation”, jak i split z Demonic Oath, na najnowszym minialbumie kończąc. Doskonale się tego słucha – jakbyście wymieszali stary dobry death metal spod znaku Finlandii, do tego dorzucili trochę połamanego thrash metalu i wszystko doprawili dla smaku… wibracjami z psychodelicznego rocka z lat siedemdziesiątych. Przy czym death metal dostajecie tu w proporcji dziewięć do jednego. Z każdym przesłuchaniem do tego ta kompilacja coraz bardziej mi się podoba, Oczywiście moim zdaniem najlepszy jest ten najnowszy materiał, w którym panowie już chwilami bardzo bardzo odpływają (posłuchajcie „Where Darkness Reigns Pristine”), tym bardziej czekam na ich nowe rzeczy.

Ok, bez oceny, ale naprawdę gorąco zachęcam – dam sobie rękę uciąć, że jeśli moda na staroszkolny death metal utrzyma się jeszcze jakiś czas to debiut lub drugi album ukaże się w dużej, mainstreamowo – metalowej wytwórni.

Tracklist:

1. Macabre Exaltation  
2. Vault of the Haunted Mist  
3. Gravecrusher  
4. Unspeakable Visions  
5. Knowledge of the Ancient Ones  
6. Aeon of Scorn  
7. Dreadful Remembrance  
8. A Crepuscular Journey  
9. Extatic Extirpation  
10. Where Darkness Reigns Pristine  
11. Swallowed into Eternity
Autor

12498 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *