Bythos „The Womb of Zero”

Bythos > The Womb of Zero

Wydawca: Terratur Possessions

Bythos to nowa nazwa zarówno na fińskiej scenie BM, jak i nowy nabytek stajni Terratur Possessions. Za tą nazwą nie stoją jednak nowicjusze i persony tworzące Bythos można również odnaleźć w składach takich kapel jak Horna czy Behexen. Zapowiada się dobrze?

Niby tak, niestety ja mam trochę „ale”. Zacznijmy może od tego, że na debiutanckim „The Womb of Zero” znajduje się black metal. Black metal uderzający w dostojne, epickie struny. Nie jest to napierdalanie na jedno kopyto przez cały czas trwania albumu. Jak na dość niskie tempa dominujące w tej muzyce wydaje się ona stanowić jakąś całość i zmierzać w jakimś kierunku. W jakim? Do końca nie jestem w stanie stwierdzić. Niemniej jednak kunszt muzyków i dobre brzmienie muszę docenić. Na spory plus zasługuje też wokal człowieka ukrywającego się pod pseudonimem Hoath Torog, który już od lat zdziera gardło w Behexen. Nie dość, że gość ma naprawdę ciekawą barwę, to jeszcze wokal jest naprawdę czytelny. To by było o plusach. Minusy jednak są i to dość pokaźne. Mimo że teoretycznie wszytko wydaje się w porządku: dobrzy i doświadczeni muzycy, pomysł na płytę, to jednak nie mam ochoty wracać do tego materiału. O tyle pierwsze odsłuchy „The Womb of Zero” sprawiały mi sporo satysfakcji, tak im dalej brnąłem w te dźwięki, tym miałem wrażenie, że coraz mniej jest tu do odkrycia. Z czasem granie to zrobiło się dość banalne i przypuszczam, że po tej recenzji raczej nie będę wracał do debiutu Bythos.

Daleki też jestem od wygłaszania wyroków na temat zawiedzionych oczekiwań. Żadnych nie miałem, aczkolwiek jakoś po Terratur Possessions spodziewałem się czegoś innego.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Black Labyrinth
When Gold Turns into Lead
3. Sorath the Opposer
4. Omega Dragon
5. Call of the Burning Blood
6. Hymn to Lucifer
7. Legacy of Naamah
8. Destroyer of Illusions
9. Luciferian Dawn
Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *