By The Spirits „Visions”

Wydawca: Eisenwald Tonschmiede

By The Spirits to nazwa, która już powinna być znana na polskiej scenie, w końcu kilka razy można było ich zobaczyć saportujących koncerty różnych artystów z zagranicy no i nagrywają nie od wczoraj. Teraz chłopaki postanowili zaprezentować nam swoje najnowsze dzieło, czyli płytę „Visions”.

Co to za muzyka? Kojarzycie King Dude? No to taka. Muzyka, która wypłynęła na modzie na kopiowanie (ładnej by było, gdybym napisał: „inspirowanie się”) amerykańskich bardów spod znaku papierosa, whisky i gitarki. Ja zasadniczo nie mam nic przeciwko, są momenty w moim życiu, że z miłą chęcią sięgnę po tego typu muzykę, zarówno w wersji oryginalnej, jak i nieco odświeżonej. I tak właśnie padło na By The Spirits. Zacznę może od pozytywów. Mają goście dar do komponowania wpadających w ucho piosenek. Zresztą na tym to granie głównie polega. Trzeba też przyznać, że warstwa tekstowa jest niczego sobie. A wszytko to razem sprawia, że na koncercie to i muzyk pośpiewa i publika pośpiewa. O to chodzi. Czyli tak jakby mi się podoba. No tak jakby. To może teraz do zarzutów. Ani jeden numer na tej płycie się w jakikolwiek sposób nie wybija ponad resztę. Płyta, jako całość jest dość monotonna i raczej jednobarwna. Dodatkowo te inspiracje to czasem są trochę za głębokie. Sama barwa głosu, dosłownie jak u Króla Ziomeczka. Ja wiem, że każdy z nich pije litra whisky dziennie i wypala pewnie z 2 ramy fajek i to pewnie od tego, ale faktycznie nie da się o tym nie wspomnieć. Podsumowując: By The Spirits nagrali fajną płytę, ale brakuje w niej trochę własnej tożsamości. Celowo nie napisałem „oryginalności”, bo gdybym tak napisał o tym graniu, to strzeliłbym sobie sam w stopę.

Brakuje własnego charakteru i czegoś, co faktycznie wyróżniałoby By The Spirits na tle innych tego typu muzykantów. Aczkolwiek myślę, że do płyty sobie tam kiedyś wrócę.

Ocena: 6/10

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *