Burial Hordes “Incendium”

Burial Hordes  IncendiumWydawca: Hellthrasher Productions

Aż sześć lat zajęło Burial Hordes wypuszczenie nowego pełnowymiarowego krążka, jakim jest „Incendium”. No ale wiadomo, że w Grecji ostatnio nie było lekko, więc wybaczamy. Zwłaszcza, że płyta nie jest zła.

Grecy wiedzą jak grać black metal – to wiadomo nie od dziś i dotyczy całej tamtejszej sceny. Również i Burial Hordes, choć może nie wywnioskujecie tego po okładce, która najwyższych lotów to nie jest. Ale wnętrze – całkiem całkiem. Black metal grany przez Burial Hordes jest dość brutalny, przez co usłyszeć tutaj można pewne death metalowe elementy, w niewielkiej jednak ilości – głównie z uwagi na ciężką, duszną produkcję. A chyba najwięcej death metalowych pierwiastków niesie ze sobą tytułowy kawałek. Ogółem, cała płyta „Incendium” ma dobrze zbalansowane tempo – szybsze fragmenty są równoważone przez wolne i złowieszcze, czego znakomitym przykładem jest „Path Of Bloodshed” – gitary powoli suną, niczym wąż przez rajski ogród, od czasu do czasu kąśliwie przyspieszając. I nawet trudno powiedzieć jednoznacznie, czy Burial Hordes lepiej odnajduje się w szybkich czy wolnych partiach – i tu i tu jest dobrze. Nie zajebiście, ale właśnie dobrze.

Nie mogę powiedzieć, że „Incendium” zmiotło mnie z powierzchni ziemi, ale nie jest to kiepski krążek – słucha się go bezproblemowo, jednak po jego zakończeniu nie czuję, że muszę włączyć go raz jeszcze bez względu na wszystko, hehe.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Unleash Havoc  
2. Horns of Consecration  
3. Nailed Curse  
4. Path of Bloodshed  
5. Abomination  
6. Scorned (Aokigahara)  
7. Black Shrouds of Depravity  
8. Incendium

 

 

 

 

 

Autor

12451 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *