Bunker 66 “Out of the Bunker”

Wydawca: Reinig Records

Co potrzeba prostemu metalowi do szczęścia? Skórę, piwo, full naszywek, kilka łańcuchów, paru najebanych kumpli i niezbyt odkrywczą płytkę, przy której można nawalić się do końca, machając przy tym łbem.

Reinig Records zna te potrzeby widać bardzo dobrze, postanowiła więc wyjść im naprzeciw. Wznowili oni debiutancką epkę Włochów z Bunker 66. I bardzo dobrze, bo to płyta dla prostego metala, jakim się zresztą czuję, idealna. Mamy tu necrooldschoolthrash’owe patenty, umaczane w black metalowej smole. Jedynie sześć kawałków, ale czyż to nie piękna liczba, zwłaszcza jak na Epkę, hehe? Na „Out of the Bunker” mamy, jak ostatnimi czasy często zresztą, hołd dla kapel w stylu Hellhammer, Vulcano, Venom. No ale ja nie narzekam, bo naprawdę – wolę kolejne kapele z tego nurtu niż jakieś wynalazki z dupy rodem, co to z metalem nie wiele wspólnego mają. A Bunker 66 naprawdę miło łoi, aż cieszy się szczerbata i nieogolona gęba, zakonnice uciekają w popłochu, zaś piwo leje się strumieniami. I tak ma być, to jest kurwa metal! Chłopaki grają z werwą, co chwila zrobią jakieś kultowe „ugh!”, gdzieniegdzie mamy skandowane refreny, lekko wariackie solówki i ogólną olewkę wszystkiego, co nie łączy się z thrash metalem. W telegraficznym skrócie. I tak ma być!

No, to jest to co pijane tygryski lubią najbardziej. Pieprzone naszywki, lata osiemdziesiąte, piwo i Szatan – wszystkie atrybuty porządnej thrashowej epki, jaką „Out of the Bunker” niewątpliwie jest. Tak trzymać!

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Walpurgisnacht
2. Blasphemous Ignorance
3. Metal Redentor
4. A Can of Zyklon Please
5. Radioactive Bath
6. Lurking Demons (Of War)
Autor

12456 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *