Bones „Bones”

Wydawca: Planet Metal Records

 

Kolejny krążek, który został mi podesłany zapoznając się uprzednio z moimi gustami. Żeby potem nie było głupich komentarzy, typu „po co to recenzowałeś, skoro nie lubisz takiej muzy?”.

 

Bones wydało krążek zatytułowany „Bones”, który jest zarazem tego tria wprost z Chicago. Rzut oka na okładkę i co pojętniejsi już mniej więcej wiedzą, czego można spodziewać się po tym krążku. A mianowicie – death metalu, bardzo mocno wymieszanego z crustem. Co daje nam iście wybuchową mieszankę agresji, brutalności, ale i swoistego luzu – punkowego fuck off, który emanuje z tej muzyki. Słychać, że Bones dobrze się bawią odgrywając te wałki, nadają swojej muzyce dobry, punk rollowy feeling, nie ujmując niczego z jej brutalności. Zdecydowanie jednak zapada ten krążek w pamięć po kilku przesluchaniach. Panowie raczej nie pauzują, choć zdarza im się zwolnić („Bitch”) czy wpleść trochę melodii niemal na stoner’ową nutę (końcówka „Bloodlust”) no i rocknrollowych popisów solowych („Lovely Death”). Atutem tej płyty jest również jej wulgarność, no ale jak crust to crust, a że tutaj połączono go z death metalem, to tylko lepiej. Mamy tutaj też i obce inspiracje w postaci coveru chicagowskiego Devastation – nie znam oryginału, ale inicjatywa Bones wyostrzyła mój apetyt na zmianę tego stanu rzeczy.

 

Bones” przypadło mi do gustu i jak widzicie, ani jednego złego słowa nie powiedziałem. Niezła ta kapela, ciekawe jedynie dlaczego tak długo zeszło im z debiutem, wszak na młodzieniaszków nie wyglądają.

 

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. March of the Dead
2. Bloodlust
3. Bitch
4. Apocalyptic Warrior (Devastation cover)
5. Good Die Young
6. Slowburn
7. Lonely Death
8. 666
9. Delirium Tremens
Autor

11350 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *