Bone Sickness “Alone in the Grave”

Wydawca: 20 Buck Spin Records

Bone Sickness jakoś znałem ze słyszenia, ale jedynie nazwy, muzycznie chyba mi umknęli. No ale dostałem promo, myślę sobie – fajnie, odsłucham. Włączyłem i pierdolnęło mną o ścianę.

No bo wyobraźcie sobie osiemnastominutowy koktajl mołotowa, na który składają się inspiracje Autopsy czy Abscess z jednej strony, a z drugiej – wyraźne wpływy Terrorizer lub Repulsion. Nie nazwałbym tej muzyki grind’em, jednak „Alone in the Grave” nosi w sobie sporo pierwiastków pochodzących od wymienionych w drugim rzucie kapel – prostota, pulsujący rytm po prostu kurewsko kojarzą mi się z „World Downfall” i „Horrified”. Ale i sporo reifertowych glutów wala się po tym minialbumie – jak na przykład numer tytułowy, gdzie już tak nie zapierdalamy, tylko powoli pełzamy w odchodach i psiej krwi. Ale za chwilę znów dostajemy szybki i gwałtowny kawałek – bo to w sumie tak naprzemiennie tutaj mamy. Ale cały czas jest obleśnie i bez wytchnienia. Bone Sickness uchwyciło świetny klimat paskudnego, starego death metalu – żałuję tylko, że cała EPka przelatuje w okamgnieniu, bo ja mam olbrzymią ochotę na więcej. A osobny plus należy się za okładkę – jak się przyjrzycie, zobaczycie, ile tam jest detal! Pięknie to musi wyglądać na winylu.

Okej, po wielokrotnym przesłuchaniu mówię świadomie – ci kolesie jeszcze w chuj mocno namieszają na death metalowej scenie. Zapamiętajcie nazwę.

Ocena: 9/10

I wersja angielskojęzyczna.

Tracklist:

1. Submit to Decay  
2. Strange Obsession  
3. Paranoid Delusions  
4. Scraping the Bones  
5. Alone in the Grave  
6. Death and Dismemberment  
7. Tied to the Stake

 

Autor

12302 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *