Bonded By Blood „Exiled To Earth”

Wydawca: Earache Records

Czasem bywa tak, że słucha się płyty razy naście i zupełnie nie wiadomo co o niej napisać, bo jest świetna. Czasem jednak bywa tak, że pisanie przychodzi z trudem bo płyta jest nijaka. Chociaż nie, „Exiled To Earth” nie jest krążkiem nijakim. Powiem tak. Jeśli tak ma wyglądać Nowa Fala Thrash Metalu to ja dziękuję, postoję z boku, popatrzę.

Momentów lepszych by się zebrało z całej płyty może ze dwie minuty. Partie wolniejsze zdecydowanie chłopakom wychodzą lepiej, przy szybszych wszystko się sypie totalnie. Nikt za sobą nie nadąża, każdy gra tylko dla siebie, a już solówki gitarowe to jest masakra. Mimo, że są one banalnie proste, to męczy się gitarzysta przeokrutnie, męcząc przy tym i mnie. Tak jest na przykład w „Prototype: Death Machine” katującym właśnie moje biedne uszy. Zbyt długą solówką rozwalają całe dobre wrażenie jakie zrobił na mnie początek numeru. Ale już kompletnie rozpierdala mnie wokal. Ni to skrzeczenie, ni śpiewanie ni cokolwiek innego. Miałam nadzieję, że się osłucham, przyzwyczaję, ale nie, im dalej w płytę tym drażni mnie to coraz bardziej. Używanie dwóch, dosłownie dwóch dźwięków (przez cały krążek) w wokalu u mnie nie przejdzie nawet w thrashu. Nawet w zwykłej mowie człowiek używa pięciu dźwięków.

Poprzedni longplay-„Feed the Beast” też miał paskudne solówki i wtopy, ale nie aż tyle, nie rozjeżdżał się aż tak. Nie wiem o co chodzi z tą płytą, czy to wypadek przy pracy, kryzys twórczy czy przy graniu ktoś ich po łbach tłukł, bo na gorszy dzień zwalić winy się nie da. To dopiero drugi krążek Amerykanów a chłopcy zamiast się rozwijać albo chociaż utrzymywać poziom to się solidnie uwstecznili. Lepiej by było gdyby wrócili do czasów pizzy i Wojowniczych Żółwi Ninja.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

01. 600 A.B. (After the Bomb)
02. Episodes of Aggression
03. Prototype: Death Machine
04. Prison Planet
05. Genetic Encryption
06. Blood Spilled Offerings
07. Exiled to Earth
08. Parasitic Infection
09. Desolate Future
10. Sector 87
11. Cross-Insemination
Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

2 komentarze

  • U, widzę, że posiadłeś nadnaturalne zdolności znajomości danej płyty przed jej oficjalnym wydaniem i przesłuchaniem. Fakt recenzenci mają taką możliwość, po to są promówki, ale z Twojego prostego języka wnioskuję, że takowym nie jesteś.
    Ewentualnie jak każdy true fan Behemotha drzesz mp3 z sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *