Blut aus Nord “777 – Cosmosophy”

Wydawca: Debemur Morti Productions

W końcu jest! Zakończenie trylogii, zakończenie opowieść. Album długo wyczekiwany, bo było wiadome, że on się pojawi i będzie wielki.

Blut aus Nord w końcu uraczył nas finałem tego rozbudowanego wydawnictwa zaczynającego się od „777”. Tytuł finalnego dzieła to tym razem „777 – Cosmosophy”. O poprzednich dwóch częściach wypowiadałem się już na łamach chaosa i jak nie trudno się domyślić spustów pod adresem tych wydawnictw z mojej stronie nie brakowało. I jakże ma w tym przypadku być inaczej? Kolejna część – kolejna rewelacja. Materiał przenoszący człowieka w inny wymiar, w inny stan świadomość. Człowiek podczas słuchania traci kontrolę nad zmysłami i pozwala się po prostu ponieść tej muzyce. Tym razem utwory są spokojne, hipnotyczne, refleksyjne. Wolno przelewające się dźwięki wywołują szybsze bicie serca oraz dreszcze. Po raz kolejny francuzi pokazali, że nie ma dla nich czegoś takiego jak „granica”. Muzyka jest jednym wielkim oceanem a oni pływają w nim swobodnie nie bojąc się czerpać z najróżniejszych źródeł. Nie będę psuł potencjalnemu słuchaczowi niespodzianki, ale napiszę, że po raz kolejny spodziewajcie się niespodziewanego. Zaskoczenie słuchacza to też wielki urok tej płyty. Za każdym razem coś nowego, za każdym razem ujawnia nam się coś, co nas zaskakuje. No i zakończenie Epitome finalny numer XVIII – absolutny majstersztyk! Numer, od którego się nie oderwiemy. Smród spalonego żarcia z kuchni, pukanie listonosza z pudłem płyt ani naga laska tańcząca koło głośnika nie wyrwie nas z hipnozy, którą ten numer generuje.

Cała ta trylogia dowodzi, że Blut aus Nord to zespół wybitny, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny nie ma innego wyjścia: maksymalna ocena. Jak wynika ze średniej arytmetycznej również i dla całej trylogii ocena maksymalna! Z czystym sumieniem to robie. Należy się Francuzom!

Ocena 10/10

Tracklist:

1. Epitome XIV
2. Epitome XV
3. Epitome XVI
4. Epitome XVII
5. Epitome XVIII
Autor

882 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *