Blue Hummingbird on the Left „Atl Tlachinolli”

Wydawca: Iron Bonehead Productions

Czy mnie kurwa oczy nie mylą? Ktoś nazwał zespół black metalowy „niebieski koliber po lewej stronie” ? Z tego co udało mi się ustalić, jest to nawiązanie do Azteckiego bóstwa Huitzilopochtli, ale jednak…

W każdym razie lecimy z recenzją Blue Hummingbird on the Left, bo goście właśnie podzielili się ze światem swoim najnowszym wydawnictwem zatytułowanym „Atl Tlachinolli”. W zasadzie jest to ich pierwszy długograj. Wcześniej były dwa splity i EP. I co tu mamy za muzykę? Jest to black metal. Black metal zagrany z pomysłem i dobrym czuciem gatunku. Mam dużo skojarzeń wędrujących do dalekiej Skandynawii, a szczególnie do norweskich fiordów. W każdym numerze czuć inspirację jakimś hordes z tych rejonów. I to mi się podoba. Teraz o tym, co mi się za cholerę nie podoba. Nie wiem jak się fachowo nazywa się ten efekt nałożony na wokal, ale wkurwia mnie on niesamowicie. Nie wiem, czy jest to jakieś echo, czy powielanie wokalu. W każdym razie nie podoba mi się to. Zdecydowanie męczy mnie ten motyw i sprawia, że ciężko mi tę płytę przesłuchać na raz. Zdaje sobie w pełni sprawę, że to moje prywatne odczucia i oczywiście znajdzie się mnóstwo ludzi, którzy powiedzą, że jest to zajebiste. Mnie się jednak nie podoba za cholerę. Bez tej modyfikacji wokalu łykałbym ten black metal jak młody pelikan. Z dzikim podnieceniem przemierzałbym Internet w celu wydania części wypłaty na to CD. Jednak ten element skutecznie mnie hamuje. Trzeba też dodać, że faktycznie ciekawe są te motywy czerpiące z kultury Ameryki Środkowej.

Przypadnie to do gustu każdemu, kto szuka klimatów z najdalszych rejonów świata w muzyce black metalowej. Polecam sprawdzić osobiście. Może komuś z Was wejdzie ta płyta znacznie mocniej.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Sun / War Club
2. Blood Flower
3. Precious Death
4. Hail Huitzilopochtli
5. Rain Campaign
6. Life Death Rebirth
7. Tenochtitlan
8. Storm
9. Southern Rules Supreme – Moon
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *