Blooming Carrions „Sisters in Blooming Flesh”

Wydawca; Iron Bonehead Productions

Blooming Carrions długo każe sobie czekać na pełne wydawnictwo. Najpierw dwa dema, a teraz jedynie EP zatytułowane „Sisters in Blooming Flesh”.

Jest jednak na co czekać, a najnowsze wydawnictwo jest na to niezbitym dowodem. Zacznę może od tego, że za Blooming Carrions stoi jeden człowiek pochodzący z Finlandii. Odpowiedzialny jest on za obsługę wszystkich instrumentów i tworzy muzykę, którą można określić jako death metal. Nie jest to jednak death metal lekki i dobrze przyswajalny. Jest to death metal przypominający trupa wydartego ze świeżo rozkopanego grobu. Ociekający posoką, chropowaty, śmierdzący zgnilizną, zatęchłą ziemią i zagrzybioną piwnicą. Nic odkrywczego, ale ja lubię takie granie. Brzmienie też dobrze pasuje do tego typu muzyki. Choć dla mnie wydaje się miejscami dość poważnie przytłumione. Jeśli ten materiał wydany byłby na kasecie, to chyba nie robiłoby to wielkiej różnicy. Z tego, co widzę „Sisters in Blooming Flesh” ujrzy światło dzienne na ten moment jedynie na srebrnym krążku i niestety nie do końca pasuje mi to brzmienie na ten nośnik. Brakuje mu trochę przestrzeni, ale zakładam, że tak właśnie miało być.

Zresztą niepotrzebnie czepiam się takich niuansów. Jeśli lubicie death metal z najgłębszych czeluści piekła, to najprawdopodobniej Blooming Carrions jest kapelą dla Was. Pozostaje jedynie czekać na pełnoprawny debiut i liczyć, że zespół nie zejdzie poniżej tego poziomu

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Sisters in Blooming Flesh
2. Enchantment of Slaughtering
3. Lehto
Autor

844 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *