Bloodwork „The Final End Principle”

Wydawca: Dockyard 1 Records

Światli ludzie rzeczą, iż cierpliwość cnotą jest. Jako, że ze mnie cnotliwy młodzieniec, to nowej płyty Bloodwork wysłuchałem trzy razy. No a potem straciłem w końcu cnotę (czytaj: cierpliwość).

Możecie już się domyślić, że Bloodwork niechybnie śmiga sobie na „The Final End Prinicple” melodyjny „death” metal/metalcore. Cóż, trafili na nie tego recenzenta, na którego powinni. Ja nie lubię melodyjnych refrenów śpiewanych czystymi wokalami (to znaczy lubię, ale w heavy metalu, a i to nie zawsze), melodyjek ukradzionych z seriali dla młodzieży (jak wieśniacki wstęp do „Behind The Lie” powoduje, iż mam ochotę rzucić odtwarzaczem o ścianę), nadmuchiwanej agresji, która pęka po przekłuciu, a której zarazem niezliczone pokłady można znaleźć na tym krążku. Jak tylko przeczytałem, co grają chłopcy z Bloodwork, wiedziałem że tak będzie. I nie żebym się nastawiał „na anty” od razu do tego krążka. A że nie cierpię takiego grania, to już inna para kaloszy, zaś „The Final End Prinicple” jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, iż gusta muzyczne pana Oracle i gusta muzyczne panów z Bloodwork to dwie różne bajki.

To chyba jedna z krótszych recenzji, jakie napisałem w swojej krótkiej karierze recenzenta, ale nie chce mi się dalej pastwić nad Niemcami z Bloodwork. Mógłbym się co prawda zemścić za Rokitę, ale po co? Tak nimi jak i nim nie warto sobie zawracać głowy…

Ocena: 2,5/6

Tracklist:

1. Intro
2. The Enemy Within
3. Ex Vita
4. A Cycle Once Broken
5. Demonic
6. Behind The Lie
7. Hellbound
8. Camp X-Ray
9. Graveheart
10. Drowning Stone
11. Deadline
12. Silent Revolution
13. Insufficient
Autor

10474 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *