Bloodthirst “Żądza Krwi”

Wydawca: Pagan Records

Z nowym materiałem uderzył poznański Bloodthirst. Tylko cztery utwory, ale rozpierduchę robią jak czterej pancerni z Rudym, Szarikiem, Marusią i resztą hałastry do kupy.

Epka zatytułowana jest „Żądza Krwi” i jak zapewne już wszyscy wiecie, jest to pierwszy materiał chłopaków odśpiewany całkowicie w języku polskim. Wielokrotnie podkreślałem, że lubię ten zespół bardzo, a „Żądza Krwi” umocniła mnie jedynie w przekonaniu, że należą do ścisłej thrash metalowej czołówki w Polsce. Dodatkowo, zrobili mi miłą niespodziankę pod względem brzmienia. Pod tym względem akurat miałem pretensje do „Sanctity Denied”, jednak teraz Bloodthirst znów postawiło na dobry, surowy sound, – może i bardziej archaiczny, ale jak dla mnie pasuje do muzyki. Całość rozpoczyna się na nutę Morbid Angel, ale już po kilku sekundach dostajemy to, z czego Bloodthirst jest znane – wkurwiony, agresywny, antychrześcijański thrash metal. „Żądza Krwi” kipi wręcz jadem i nienawiścią, zobrazowaną przez świedrujące solówki i riffy ostre jak skalpel. I – czego mogłem się spodziewać – polskie liryki wniosły tutaj dodatkowy ładunek przemocy, tym razem werbalnej, hehe. Całość wypadła całkiem… hmmm… „oldschool’owo”…? Nie wiem czy jest sens przypinać Bloodthirst łatki oldschool’a, zwłaszcza, gdy ten termin stał się bardzo inkluzywny ostatnimi czasy. Choć bez dwóch zdań „Żądza Krwi” na półce stanie bliżej „Endless Pain” niż „The Formation Of Damnation”.

Osobiście uważam, że niniejsza epka jest najlepszą pozycją w dyskografii Bloodthirst. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć Poznaniakom: idźcie tą drogą!

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Ofiara
2. Przeklnij Życie
3. Stos Heretyków
4. Unicestwienie Duszy
Autor

12489 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *