Bloodsoaked „Sadistic Deeds…Grotesque Memories”

Wydawca: Comatose Music

Black metalowe one man bandy nie robią na nikim wrażenia, bo niektórzy to mają takowych po kilka, te zaś różnią się między sobą tylko nazwą i wzorkiem corpsepaintu odpowiedzialnego zań osobnika. Zresztą i to nie zawsze. Teraz zaś przedstawiam Wam jednoosobową kapelę realizującą się na niwie death metalu.

Bloodsoaked, bo tak się nazywa ów zespół (choć słowo „zespół” przeczy logice i semantyce w odniesieniu do jednego członka, w mojej skromnej opinii), to w rzeczywistości facet o imieniu Peter, który ciupie sobie toporny death metal. Słowo „toporny” nie ma jednak w tym kontekście pejoratywnego zabarwienia, rozchodzi mi się raczej o to, iż muzyka Piotrusia raczej nie jest Mount Everest’em złożoności, bo koleś stawia na odwzorowanie patentów, które święciły triumfy gdy amerykańska scena death metalowa przeżywała lata swojej wczesnej młodości. Dzięki temu możemy tu usłyszeć inspiracje takimi kapelami jak Malevolent Creation czy Obituary. Wzorce więc, jak widać, niczego sobie. Sama muzyka, owszem – również może się podobać, zwłaszcza mniej wymagającym fanom amerykańskiego deciora. Brutalne, rytmiczne granie, ale równocześnie jakoś tak dość przewidywalne w swej formie. Przyznaję, że podczas słuchania „Sadistic Deeds…Grotesque Memories” nie odczuwam bólu, nie ziewam, ale i nie doznaję skoków adrenaliny czy nie popadam w ekstazę. Ot, poprawnie skomponowany i zagrany materiał, który absolutnie niczym Was nie zaskoczy. Jak to mówią – słyszałem lepsze, ale i gorsze płyty w tym gatunku. Aha, do krążka dołączono teledysk, ale coś mój stary komp miał problemy z odpaleniem, więc nic niestety nie powiem Wam na jego temat.

Okej, można sobie tego Bloodsoaked posłuchać raz na jakiś czas, jeśli akurat chwilowo macie ochotę posłuchać epigonów a nie prekursorów. Krzywda się Wam nie stanie, części maniaków może nawet bardziej przypaść do gustu.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Rotting In Filth
2. Suicide
3. Existence Denied
4. Grotesque Memories
5. Rise With Me
6. Depression
7. My Own God
8. Unborn Horror
9. Blind Date Beating
10. Gates To Hell (Obituary Cover)
Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *